Rozhovory
ne 14.11.2010 | Petr Neckař

Martin Vágner: Když se dá jeden gól, tak se těžko vyhrává

V sobotu hradečtí hokejisté prohráli s posíleným týmem Benátek nad Jizerou, za který nastoupili i hráči z extraligového Liberce. Utkání skončilo 1:7. Krátce po něm jsme požádali o rozhovor Martina Vágnera, který byl po třetí třetině vyhlášen nejlepším hradeckým hráčem zápasu.

Pane Vágnere, jak hodnotíte utkání s Benátkami?
Byla to velká prohra. Hodnotí se mi to těžko. Už v první třetině jsme dostali tři branky. Druhá třetina byla z naší strany výborná, ale bohužel jsme nadávali góly. Když se dá jeden gól, tak se těžko vyhrává. Jim tam spadlo skoro všechno. Myslím si, že jsme měli dost šancí na to, aby to byl vyrovnaný zápas.

Za stranu hostí nastoupilo několik hráčů z Liberce…
Samozřejmě - bylo znát, že hrají extraligu, ale nemyslím si, že by to měl být důvod, proč bychom měli dostat první gól.

Co vám řekl trenér po první třetině?
My jsme věděli, že jsme hráli špatně. To nám nemusel ani říkat. Chtěli jsme na ně vletět. Myslím si, že ta druhá třetina byla nejlepší. Když ale z tolika šancí nedáme góly, tak se těžko vyhrává.

Zatímco ve druhé třetině se jednou trefil Roubík, tak ve třetí třetině jste už góly nepřidali – na rozdíl od soupeře…
Ve třetí třetině jsme chtěli navázat na výkon, který jsme předváděli ve druhé třetině, ale nepodařilo se to, i když ty šance, jak jsem říkal, tam byly.

Gólově se nedařilo, ale fanoušci fandili až do konce…
Určitě. Za to jim patří moc velký dík! Jsem rád, že nás v tom nenechali. Za naši stranu jim patří nejen dík, ale i omluva.

Ve středu jedete do Písku a pak v sobotu máte doma Olomouc. Nač byste pozval fanoušky na zápas s Olomoucí?
Věřím, že na dobrý hokej. Utkání s Benátkami musíme hodit za hlavu. Musíme teď trénovat a soustředit se na další zápasy.