Rozhovory
so 8.3.2014 | Martin Voltr

Kapitán Jiří Šimánek: Snad budeme takhle hrát i v play-off!

Možná až během čtvrtfinále se ukáže, do jaké míry hradeckému týmu pomohl výsledek z posledního kola základní části. Bojovníci z východočeské metropole se v Plzni vrátili ke svému osvědčenému stylu hry, který je dovedl k vítězství 3:1! Parta okolo kapitána Jiřího Šimánka si teď může konečně vydechnout a po desetidenní pauze zkusit navázat přesně na místě, kde skončila. Jenom tak povede cesta dál přes silný Zlín...

Jirko, souhlasíte, že výhra v Plzni vám může před play-off hodně pomoci?
Je dobře, že jsme si vyzkoušeli, co bychom měli hrát. V obraně jsme v posledních zápasech hořeli, hlavně ve středním pásmu. Udělali jsme nějaké změny a předvedli jsme výkon, jaký jsme si řekli.

Brali jste tedy zápas jako nácvik hry na vyřazovací boje?
Jeli jsme do Plzně s tím, že chceme hrát jako v play-off. Hlavně co se týče středního pásma. Tam jsme předtím byli všude, a zároveň nikde.

Snad jste se tedy v pravý čas zase naladili na vítěznou vlnu. Nebo máte ještě v hlavách předešlou sérii porážek?
Myslím, že ne. Nebylo to tak, že bychom od někoho dostali vylágoš. Prohrávali jsme o gól, ale hra dobrá nebyla. Teď v Plzni to bylo hlavně z té defenzivní stránky určitě lepší. Plzeň neměla moc brejkových situací, nějaké střely sice ano, ale to je vždycky. Už jsme předváděli urputnější bránění, které v play-off musí být ještě o něco větší.

Nakonec vám jako soupeř pro čtvrtfinále připadl Zlín. Co na něj může platit?
Zlín hraje léta to samé co my, z defenzívy. Má tým už dlouho pospolu, takže hráči o sobě vědí. Sílu dopředu mají ve všech lajnách, musíme se připravit hlavně na přesilovky, které v play-off rozhodují vždycky. Taky budeme muset hrát jinak než v posledním zápase tři kola zpátky, kdy jsme do Zlína přijeli jako nazdárci.

Je podle vás velký rozdíl začínat doma, nebo venku?
Možná když dojde na poslední zápas, bude výhoda hrát doma. Ale jinak je ta série vždycky dlouhá, takže to až takovou roli nehraje.

Ale určitě souhlasíte, že Zlín není právě soupeř, kterého by si kdokoli přál do play-off.
Myslím, že je jedno, kdo na nás vyběhne. Musíme se soustředit na sebe. Když budeme hrát špatně, může nás porazit kdokoli, a naopak.

Snad všichni soupeři o vašem týmu od září hlásí, že hrajete play-off hokej. Myslíte, že teď skutečně můžete mít výhodu a tímto stylem uspět?
Celou sezónu jsme hráli na výsledky jako 3:2, 2:1. Na tom nebudeme nic měnit.

Když se ještě ohlédnete za celým průběhem základní části – s pátým místem můžete být určitě spokojeni, že?
Sezóna je zatím dobrá. Každý tým se potýká s dobrou a horší formou, ta horší na nás přišla teď před koncem. Ale snad jsme zápasem v Plzni do sebe dostali to, že máme plnit, co nám trenér řekne. Doufám, že takhle budeme hrát i v play-off.

Obzvlášť důležité pro vás může být, že jste možná konečně našli druhou formaci, která taky umí rozhodovat zápasy…
Přesně tak. Měli jsme pár zápasů, kdy dávala góly jenom jedna lajna a chyběla nám větší podpora ostatních. Ale teď hraje druhá lajna výborně, Pospa (Tomáš Pospíšil) se v ní poslední dobou chytil. Snad to klukům vydrží.