pá 18.11.2016 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Kdybychom odváželi bod, bylo by to možná spravedlivější, přemítá Bedřich Köhler

Mountfield HK bojoval na ledě mistra houževnatě, ale v Home Credit Areně přesto padl pošesté v řadě. Skvělým výkonem se prezentoval především současně nejlepší gólman extraligy Roman Will, kterého překonal pouze Bedřich Köhler. Přerušil mu tak jeho 184 minut trvající šňůru bez obdržené branky. Ten jeho výkon pochválil, vzápětí však dodal, že na hradeckých holích chyběla větší šikovnost.

Liberci se podařilo dát dva rychlé góly, nahlodalo to vaše plány, se kterými jste pod Ještěd jeli?
Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale mně nepřišlo, že by nás ty dva góly rozhodily. Zdálo se mi, že hned první dvě, tři střídání jsme měli šance a začali dobře. Vedení Liberce s námi nezamávalo. První třetinu jsme mohli úplně klidně dát dvě branky my a mohlo to být obráceně. Góly, které jsme dostali byly laciné, udělali jsme tam drobné chyby a Liberec je v pohodě, takže je potrestal.

Ve druhé třetině jste měli enormní tlak, ale vytěžili jste z toho pouze jednu branku…
Nemyslím si, že by to bylo jenom o druhé třetině. I v té první jsme měli minimálně stejně, možná dokonce víc šancí než Liberec. Ale je pravda, že z té druhé třetiny jsme mohli vytěžit rozhodně víc.

Vznikl ten tlak ve druhé třetině z něčeho, co jste si řekli po první třetině? Přece jenom jste prohrávali 2:0 téměř z ničeho…
Přesně tak. Řekli jsme si, že je to sice z našeho pohledu 0:2, ale výsledek neodpovídá předvedenému výkonu na ledě. Nebyli jsme pod žádným tlakem, ale měli jsme stejně šancí. Liberec byl akorát šikovnější. V tomto okamžiku se možná projevila ta jejich pohoda a to, že mají takovou šňůru vítězství.

Bílé Tygry podržel především gólman Roman Will. Jeho šňůru bez obdržené branky jste přerušil až vy po 184 minutách. Byl on rozhodující faktor?
Chytal výborně. My však musíme být šikovnější v koncovce. Chybí nám tam třeba gól z přesilové hry. Tím však vůbec nechci snižovat jeho výkon.

Souhlasíte s tím, že výkon nebyl vůbec špatný a takhle by to mohlo jít dál?
Ano, souhlasím. Až na to, že jsme dali pouze jednu branku. Páťa (Rybár) chytal opět výborně a dostal venku pouze dvě branky, což je super. Každý zápas nám tím hrozně pomůže, ale jeden gól venku na body asi nestačí… I když, kdybychom odváželi alespoň jeden, bylo by to možná trochu spravedlivější.

Zdálo se vám, že třetí třetina byla opatrnější, nebo tam byly ještě šance něco s tím udělat?
Pořád si myslím, že jsme měli šance. Chybělo lepší rozhodnutí v poslední vteřině ve finální fázi a mohli jsme dát branku. Měli jsme šance a vyrovnání tam viselo.

Blíží se polovina soutěže a vedoucí čtyřka už odskočila. Vnímáte to?
Dá se říct, že odskočili, ale já jsem tabulku příliš nesledoval a vůbec jsem to nevnímal.