Rozhovory
pá 6.12.2013 | Jan Vavřina

Když dodržujeme taktiku, přináší to ovoce, ví mladý obránce Bohumil Jank

Skvělý start, precizní defenziva a pojistka do prázdné brány. Tak by se dalo v krátkosti shrnout další úspěšné domácí utkání, tentokrát proti Ocelářům z Třince, které Mountfield HK zvládl skvěle. K bodům pomohl svým dobrým výkonem také obránce Bohumil Jank, jenž nastupoval ve třetí obranné dvojici s Františkem Ptáčkem.

Po vašem skvělém začátku a závěru jste dokázali vybojovat další tři body. Jaké bylo utkání z pohledu hráče?
Zápas byl dost těžký v tom, že je Třinec velmi silný do útoku. Má výborné hráče, kteří se dokážou prosadit. Utkání bylo vyrovnané. My jsme dali hned první střídání gól, to nás uklidnilo a nakoplo do dalšího výkonu. Druhou část jsme bránili a ve třetí se už jen soustředili na náš výkon, na to, abychom hráli jednoduše a neudělali nějakou individuální chybu, po které by mohl Třinec srovnat. Po odvolání brankáře to dopadlo dobře, protože Jirka Šimánek dal gól do prázdné brány.

Zdálo se, že Třinec měl více ze hry. Dá se říci, že za plný počet bodů tak můžete být rádi?
Spokojeni jsme vždy po získaném bodu, každý je velmi důležitý. Je potřeba jich do Vánoc nasbírat co nejvíce, abychom neměli nějaký výpadek čtyř pěti zápasů bez úspěchu. Za každý bod jsme strašně rádi.

To, že jste uspěli, je také zásluhou taktiky, kterou nastolili trenéři. Souhlasíte?
Taktika je daná od začátku sezóny – hrát jednoduše a tvrdě. Nedělat zbytečné individuální chyby a držet se systému. Když to dodržujeme celých šedesát minut, většinou se nám to vyplácí a přináší ovoce.

Doteď jste toho letos příliš nenahrál, tentokrát byl váš ice-time přes patnáct minut. Jak se cítíte?
Hrálo se mi skvěle. Jsou zde výborní kluci, kteří mi vždy pomohou. S Frantou Ptáčkem jsem odehrál vesměs celou minulou sezónu, takže se známe. Snažím se podávat stoprocentní výkon a vážím si každé šance, kterou dostanu.

Ve druhé třetině jste se dostal do zajímavé šance, co chybělo k tomu, aby vše skončilo brankou?
Trefil jsem vnější síť. Zabrzdili jsme na modré čáře, udělali jsme protiútok, Jirka Šimánek mi to dal do křídla a já si nabruslil podél mantinelu. Kvalita ledu zde není dobrá, puk mi poskakoval, tak jsem do toho jen plácl golfem, aby to šlo na bránu. Ale netrefil jsem ji, což je moje chyba. Musím trefit alespoň brankáře do betonu, aby se to odrazilo k ostatním hráčům, kteří mohou dorážet.

Máte zabandážovanou ruku, co se vám stalo?
Ve třetí třetině jsem blokoval střelu a puk mě trefil. Ale nic vážného to není (směje se).