Preview k zápasu
pá 14.9.2012 | Sanny Muharem

Královští lvi se vydají neplánovaně ven. Vyzvou Havlíčkův Brod

Východočeši budou chtít zapomenout na své předchozí vystoupení v Jihlavě. Zápas se jim totiž vůbec nevyvedl, musí ho ale rychle hodit za hlavu. Příležitost na reparát budou mít svěřenci trenérů Martina Hostáka a Davida Pospíšila již v sobotu. Střetnou se totiž s Rebely z Havlíčkova Brodu. Utkání se nejprve mělo hrát na východě Čech. Kvůli pokračujícímu sporu s firmou ABD se však pořadatelství prohodilo.

Mistrovské zápasy s Havlíčkovým Brodem v sezóně 2011/12
24. 9. 2011 Hradec vs. Havlíčkův Brod 8:4
29. 10. 2011 Havlíčkův Brod vs. Hradec 3:2
10. 12. 2011 Hradec vs. Havlíčkův Brod 5:1
28. 1. 2012 Havlíčkův Brod vs. Hradec 3:2

Hradec v posledních dnech nezažívá zcela příjemné období. Přes léto musel řešit spor se stavební firmou ABD, který nyní graduje. Hradecký klub byl nucen požádat soupeře o prohození pořadatelství. Klub totiž obdržel od zmiňované stavební firmy neakceptovatelné podmínky. Zápas se tak odehraje na Vysočině. Jak se s tím hradečtí hokejisté vypořádají?

Nejen to může hráče zpod Bílé věže trápit. Do nového ročníku první hokejové ligy nevstoupili dobře. Na souboj s Jihlavou se velmi těšili. Jejich sebevědomí však bylo pošramoceno hned v úvodu klání. Po devíti minutách pak bylo o vítězi jasno. „Takových chyb jsme neudělali v celé přípravě,“ hovořil hlavní trenér Martin Hosták.

Na toto střetnutí je nejlepší rychle zapomenout. Hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy. Havlíčkův Brod je ale po minulém kole nabuzen. „Havlíčkobrodští dali Berounu sedm gólů. Oni však vědí, že to nic neznamená. Je to mužstvo, které má dobré útočníky. Budou se snažit hrát sebevědomě a aktivně. Rozhodně nejsme předem poraženi,“ konstatoval kouč Hosták.

Přípravu zvládl Brod na výbornou

Poslední zápasy soupeře
Třebíč – Havl. Brod 2:3
Havl. Brod – Písek 8:0
Kolín – Havl. Brod 3:11
Beroun – Havl. Brod 3:7

Rebelové odehráli v rámci přípravy devět zápasů. Z tohoto množství zápasů padli pouze jednou, a to v souboji s Benátkami nad Jizerou. Jinak nemuseli po šedesáti minutách smutnit. Dvakrát skončilo utkání nerozhodně, šestkrát pak vítězně pro hokejisty z Vysočiny. Na úvod přátelských zápasů dokázali zdolat i vicemistra z loňského ročníku české nejvyšší soutěže. Havlíčkův Brod porazil Kometu 4:3.

Čekalo se, jak Havlíčkobrodští vstoupí po povedené přípravě do samotné mistrovské sezóny. Překvapení se nekonalo. Na ledě Berouna si totiž s chutí zastříleli. Domácím Medvědům nasázeli rovnou sedm branek a zvedli si tak před sobotním duelem sebevědomí.

Přátelák skončil remízou

Oba dva celky na sebe v letošním ročníku nenarazí poprvé. V přátelském utkání, které se konalo v Havlíčkově Brodě, se kádry rozešly smírně. Bylo to ale střetnutí jako na houpačce. Nejprve se do vedení dostali domácí, Hradečtí pak zcela otočili a kráčeli si pro výhru. Jenže devět minut před koncem se Rebelům podařilo vyrovnat. Na světelné tabuli tak po šedesáti minutách svítilo skóre 3:3.

Změny v kádru soupeře

Havlíčkův Brod přes léto neobměnil kádr nikterak výrazně. Do klubu se spíše vrátili známé tváře. Po roční pauze bude tomuto celku vypomáhat opět Martin Ondráček. Tento forvard už se stihl přihlásit o slovo hned v prvním utkání. Na svém kontě má hattrick a jednu asistenci.

V Brodu vítají také Lukáše Endála, Radima Ostrčila nebo Jana Soldána. Naopak trenéři celku z Vysočiny již nadále nemohou počítat s pomocí Jana Semoráda, jemuž skončilo hostování z pardubického mužstva.

Zajímavosti k utkání

» Ve čtvrtek se neplánovaně rozhodlo, že se zápas nakonec uskuteční v Havlíčkově Brodě.

» Ve vzájemných zápasech si vede lépe Hradec. Ten dokázal zvítězit třináctkrát, Havlíčkův Brod jen devětkrát.

» Do sestavy Východočechů by se měl připojit také Michal Mikeska.

» V kádru soupeře se objeví i dva hráči, kteří dříve nastupovali za Hradec. Konkrétně Roman Vondráček a Ladislav Rytnauer.

Do Brodu autobusem zadarmo

Vedení hradeckého klubu se fanouškům omluvilo za přeložení domácího zápasu. Na oplátku jim uhradí výpravu autobusů do Havlíčkova Brodu. Pokud tak ještě nejste přihlášeni, neváhejte!

Podrobnosti o možnostech registrace na výjezd získáte na telefonních číslech 607 808 588 (Jaroslav Smetana) a 775 301 233 (Jakub Vlosinský). Odjezd bude v 14:30 od Hotelu Stadion, sraz je naplánován na 14:15 u vrátnice.

Utkání startuje v sobotu v havlíčkobrodské Kotlině. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00. Pokud se nebudete moci vydat na Vysočinu, můžete držet svým oblíbencům palce prostřednictvím textového on-line přenosu.

Sestavy z minulých utkání
Suchan - Ostrčil, Soldán, Protivný, Morava, Novotný, Jelínek - Endál, Vondráček, Knotek, Polodna, Třetina, V. Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Stehlík, Musil, Štěpánek, Fiedler. Trenér: Karel Dvořák.
Čech (od 9. Luňák) – Vágner, Čížek, Karlíček, Čáp, Roupec, Chmelíř, Hendrich, Klement – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Brož, Moskal – Švagrovský, Říha, Haluza – Kubica, Macháň, Valášek. Trenér: Martin Hosták.