Preview k zápasu
čt 13.9.2007 | Michal Luňák

Liga začíná! V sobotu přijede Havlíčkův Brod

První liga již odstartovala, ale ne pro hradecké hokejisty. Ti na své úvodní utkání nového ročníku stále čekají. Vzhledem k rekonstrukci královéhradeckého stadionu si zápas s Mladou Boleslaví po vzájemné dohodě přesunuli na konec října, k prvnímu mistrovského zápasu tak vyjedou v sobotu proti Havlíčkovu Brodu. Ten má letošní premiéru zdárně za sebou, když doma dokázal přehrát nováčka z Mostu v poměru 5:3. Na středeční výhřě Brodu se podílel hned dvěma góly zkušený útočník Daniel Hodek, který je čerstvou posilou Rebelů z Komety Brno.

Představujeme soupeře:
Vedení rebelů se v letní pauze povedlo výrazně posílit stávající kádr. Do branky přišel z Jihlavy Jaroslav Suchan, který je i přes svůj mladý věk zkušeným gólmanem. Obranu vyztužil příchodem z Brna Michael Vyhlídal. Tento šestatřicetiletý obránce má za sebou přes 200 extraligových startů a to jeho kariéru ještě významně přibrzdila dopingová aféra, která ho potkala v roce 2003. Své posily se dočkala i útočná vazba rebelů a to když se do kádru Komety neprosadil Daniel Hodek a po jedenácti sezónách se vrátil do havlíčkobrodské kotliny odkud v roce 1997 odešel do Jihlavské Dukly. K těmto třem zřejmě největším brodským posilám je nutno připočíst, že Rebelové mají díky úzké spolupráci se Slávií Praha možnost využít i několik hráčů extraligové kádru pražského týmu. V loňské sezoně se v dresu Rebelů představilo několik mladíků v čele s obránci Drtinou a Vašíčkem a útočníky Endálem, Sklenářem. I v letošní sezóně budou brodští jistě služeb těchto hráčů využívat, je jen otázkou koho trenér Růžička pošle do kotliny na pomoc. Naopak kádr Rebelů v létě opustila čtveřice Kukla, Charousek, P.Jelínek a Roháčik, přičemž jen odchod dravého Petra Kukly do Třebíče se dá považovat za ztrátu zbytek byl nahrazen například příchody Stromka ze Slávie, Dušátka z Jihlavy nebo Ondřeje Staňka z Kadaně. Čili brodští jsou papírově silnější než tomu bylo v loňské sezóně, Hradec tak nečeká určitě lehký start.

Rebelové sehráli v přípravě dvanáct střetnutí s bilancí 3-3-6 dvakrát se utkali i s naším celkem. V prvním utkání ne ledě v kotlině byl po přestřelce úspěšnější Hradec a slavil vítězství 6-5 po samostatných nájezdech. Odveta v hradecké malé hale byla jednoznačnější a Hradec vyhrál 3-0. Bilance Brodu tedy v přípravě není zrovna lichotivá, ale také nutno přihlédnout, že Rebelové dokázali například remizovat na ledě Sazka Arény 3-3 se Slávií a to ještě 2 minuty před koncem vedli 3-1. Nejproduktivnějším hráčem přípravy Rebelů se stal kapitán Vladislav Kubeš, který zaznamenal 9 bodů za 4 branky a 5 asistencí, následoval ho Tibor Varga s bilancí 5+2 a nejlepší trojici uzavřel Miroslav Třetina, jenž dal 4+l. V Obraně kraloval Jakub Šulc (3+1), zbytek obránců si připsal tři a nebo dva kanadské body.

V Loňské sezoně se Hradec utkal s Havlíčkovým Brodem čtyřikrát a i přes to že třikrát vyhrál v základní hrací době a jednou se radoval po výhře v samostatných nájezdech, tak se vždy jednalo o vyrovnaná utkání s patřičnou atmosférou a bojovalo se od první do poslední minuty.

Vzájemná utkání:
9.10.2006 HC Rebel Havlíčkův Brod - HC VČE Hradec Králové 4-5 SN(1-1, 0-3, 3-0)
Branky a asistence: 13. Kreuzer (Jelínek, Kukla), 51. Endál (Vašíček), 55. Roháčik (Žák), 60. Jelínek P. (Rohačik, Kreuzer) - 17. Koudelka (Domin), 33. Mocek (Roubík, Fišer), 35. Fořt (Mocek, Toužimský), 39. Daňo (Hendrich), roz. náj. Roubík. Vyloučení: 10:12. Využití: 4:2. Oslabení: 0:1. Střely: 42:42 Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Diváků: 1800.
Havl.Brod: Neruda (Hamarič) - Roháčik, J.Kolář, Charousek, Vašíček, Šulc, Procházka, Pavlík, A.Jelínek - Kubeš, Žák, Čermák - Fábry, Varga, Endál - Kukla, P.Jelínek, Kreuzer - Polák, Hadrava, Kubát.
Hr.Králové: Hylák (Dušek) - Toužimský, Mocek, Hendrich, Daňo, Burian, Šeda M., Lesák, Koma - Fořt, Roubík, Fišer - Domin, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šeda J., Suchý - Potůček, Volráb, Šebek

18.11.2006 HC VČE Hradec Králové - HC Rebel Havlíčkův Brod 5-3 (1-1, 2-1, 2-1)
Branky a asistence: 8. Suchý (Lesák), 36. Diviš (Roubík), 38. Pazdera (Koudelka, Domin), 44. Šebek (Roubík), 59. Diviš (Roubík) - 17. Varga (Procházka), 23. Kreuzer (Kukla, Jelínek P.), 49. Kubeš (Šulc). Vyloučení: 11:12, navíc Šulc 10 OT a Vašíček OK, oba HBR. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely: 42:24. Rozhodčí: Hodek - Čížek, Padevět. Diváků: 2343.
Hr.Králové: Hylák (Dušek) - Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Burián, Lesák, Daňo - Šeda, Roubík, Fišer - Volráb, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Diviš, Šebek.
Havl.Brod: Růžička (Neruda) - Kolář, Pavlík, Šulc, Vašíček, Jelínek A., Procházka, Charousek - Kubeš, Žák, Čermák - Fábry, Varga, Endál - Jelínek P., Kukla, Kreuzer - Ondráček, Matušík, Němec.

13.01.2007 HC Rebel Havlíčkův Brod - HC VČE Hradec Králové 3-6 (1-2, 1-2, 1-2)
Branky a asistence: 12. Čermák (Procházka, Kreuzer), 36. Čermák (Malát, Třetina), 57. Jonáš (Jelínek P.) – 11. Šebek (Koudelka), 17. Šeda (Cetkovský), 25. Vondráček (Koudelka, Šebek), 30. Vondráček (Šebek, Koudelka), 44. Šebek (Burián), 59. Vondráček (Roubík, Koudelka). Vyloučení: 8:9, navíc Kubeš HBR 10 OT. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Střely: 34:36 Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Diváků: 1800

Havl.Brod: Neruda (Hamarič) - A. Jelínek, Drtina, Procházka, Šulc, Vašíček, Pavlík, Charousek - Fábry, Čermák, Kubeš - Havel, P.Jelínek, Borovanský - Varga, Kreuzer, Ondráček - Třetina, Matušík, Malát – Jonáš
Hr.Králové: Dušek (Brož) - Toužimský, Mocek, Burián, Hendrich, Koma, Prošek, Pazdera, Lesák - Haluza, Roubík, Fišer - Šebek, Koudelka, Vondráček - Cetkovský, Šeda, Suchý - Domin, Potůček.

03.03.2007 HC VČE Hradec Králové - HC Rebel Havlíčkův Brod 3-2 (2-1, 0-1, 1-0)
Branky a nahrávky: 6. Fišer (Flámik), 11. Sakrajda (Koudelka, Flámik), 48. Roubík (Fink) - 1. Třetina (Čermák), 29. Kraučuk (Čermák). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:13, navíc Varga HBR 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2317. Střely na branku: 40:27.
Hr.Králové: Hylák (Balážik) - Toužimský, Lesák, Flámik, Hendrich, Burián, Prošek, Pazdera, Prostředník - Fořt, Roubík, Fišer - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šinágl, Volráb - Starý, Fink, Šebek
Havl.Brod: Linhart (Hamarič) - Krpálek, Kolář, Jelínek, Procházka, Janata, Šulc, Veselý - Jonáš, Čermák, Borovanský - Kraučuk, Varga, Třetina - Němec, Fábry, Endál - Hadrava.

Sobotní utkání začíná v 18:00, hala bude otevřená od 16:30. Děti do 130 cm mají vstup zdarma, jednotlivé vstupné je pak 60 Kč. Na permanentky pro základní školy bude umožněn vstup pouze vchodem č. 1 a následným bočním turniketem.