Ohlasy k zápasu
ne 18.11.2018 | Lukáš Foff

Lucas Lessio po prvním domácím zápase: Byla to velká zábava!

První domácí zápas vyšel kanadskému forvardovi náramně. Lucas Lessio zapsal dvě asistence a dvakrát nebyl daleko ani od gólu. Srdnatě se rval o puky a neměl problém zastat se svých spoluhráčů. I díky tomu zažil vítěznou domácí premiéru a po zápase rozdával úsměvy.

První domácí zápas, výhra, dva vaše body, hodně gólů, skvělá atmosféra… Hádám, že jste si utkání užil.
Jo, bylo to parádní! Získali jsme výhru hnedka v mém prvním domácím zápase. Myslím si, že jsme hráli velmi dobře, fanoušci nás hnali celý zápas dopředu, takže to byla zábava!

První třetina byla zvláštní. Padlo pět gólů a nebyly zrovna hezké. Brankáři udělali pár chyb. Čím to bylo?
Obecně si myslím, že moc hezkých gólů už nepadá. Je to spíš po ztrátách, důrazu do brány a tečích. Myslím si, že přesně v tomhle jsme byli dobří a proto jsme vyhráli.

Kromě dvou asistencí jste měl i dvě gólovky. To asi musí být super na sebevědomí se hned na začátku takto chytit, že?
Zdravé sebevědomí je důležité, ale stále se musí stát nohama na zemi. Musím pokračovat v práci a sbírat vítězství s týmem. Ale zatím to jde dobře, to je pravda.

„Pokud budeme pokračovat v podobných výkonech, máme šanci dojít opravdu daleko.“

8 Lucas Lessio (o vyhlídkách v hradeckém dresu)

Zápasy s Brnem bývají extrémně vyrovnané, ale tentokrát se zdálo, že máte skutečně navrch. Připravili vás dobře trenéři?
Přesně tak, trenéři podle mě odvedli skvělou práci. Dodržovali jsme dobře náš herní plán a ono to pak vypadá dobře, když hráči táhnou za jeden provaz a přesně vědí, co mají dělat. Pak z toho vznikají takovéhle výsledky.

Když se oprostíme od zápasu. Jak se to vůbec seběhlo, že jste zakotvil v Hradci?
Měl jsem nabídky od několika týmů z různých lig. Vybral jsem si Hradec, protože je to výborný tým. Nechtěl jsem hrát nikde dole, takže jsem hledal mužstvo, od kterého lze očekávat, že se bude pohybovat ve vyšších patrech. Teď jsem tady a pokud budeme pokračovat v podobných výkonech, máme šanci dojít opravdu daleko.

Můžete porovnat finskou a českou nejvyšší soutěž?
Abych řekl pravdu, tak zatím moc ne. Odehrál jsem teprve dva zápasy. Obě ligy jsou ale kvalitní a navíc nezáleží na tom, kterou soutěž hrajete. Musíte pořád tvrdě makat a snažit se vyhrávat.

Můžete pro fanoušky popsat, jaký styl hokeje od vás mohou očekávat?
Jsem obousměrný typ útočníka. Nejprve si musím odpracovat svoje vzadu a až poté vyrážím do útoku. Pak už je jedno, jestli připravuji šance pro spoluhráče nebo se snažím skórovat sám. Když je potřeba, tak nemám problém se zastat spoluhráčů a do někoho strčit.