Rozhovory
čt 6.1.2011 | Petr Neckař

Lukáš Chmelíř krátce o utkání s Havlíčkovým Brodem

Po středečním utkání HC VCES Hradec Králové - HC Rebel Havlíčkův Brod jsme požádali o stručné zhodnocení zápasu Lukáše Chmelíře.

Utkání pro Hradec začalo výborně, ale bohužel jste čtyřbrankový náskok neudrželi. Jak zápas hodnotíš?
„Vedli jsme 4:0 a je škoda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. První třetina byla dobrá. Nastoupili jsme na Brod skutečně dobře. Asi nás výsledek po první třetině uspokojil, přestali jsme dělat to, co jsme měli.

Takže jste to pak podcenili?
Ano, trošku jsme možná některé puky podcenili – nedostali jsme je za každou cenu ven. Z toho pak pramenily jejich góly. Trochu se k nim přiklonilo i štěstí.

Na začátku druhé třetiny, kdy jste vedli 4:0, se zápas zdál být rozhodnutý. Škoda, že jste náskok neudrželi…
Dělali jsme chyby. Hosté se chytli – dali nejdřív na 4:1 a na 4:2, nakonec stav srovnali a prodlužovalo se. Každá branka, kterou jsme dostali, byla smolná – vždy jsme dostali gól po nějaké naší chybě. Když vedeme 4:0 a ztratíme to, tak je to špatné. Když jsme vedli, asi jsme si mysleli, že už s Brodem odehrajeme jakoby tréninkový zápas. Bohužel.

V prodloužení jste hráli v oslabení a hosté svou přesilovku využili…
Ani se mi o tom moc nechce mluvit - k tomu prodloužení vůbec nemuselo dojít. Jak už jsem říkal, vedli jsme o čtyři góly a takové vedení by se nemělo ztrácet.