ne 7.10.2018 | Jan Karel

Lukáš Cingel: Přesilovky se nám tentokrát nepovedly

V neděli měli hradečtí Lvi příležitost vylepšit rekord klubu v počtu vyhraných zápasů v řadě na osm. V cestě stál ale těžký soupeř – Verva Litvínov, která letos ztratila jediné utkání. Svěřenci Tomáše Martince sice vedli po trefě Lukáše Cingela 1:0, nedokázali však využít své další šance, a dali tak domácím prostor k otočení zápasu. Východočeši tak po šňůře sedmi vítězství vyšli bodově naprázdno.

V utkání o první místo jste se ujali vedení, ale na vaši vstřelenou branku se vám nepovedlo navázat. Čím to?
Škoda toho rychlého vyrovnávacího gólu… Zároveň si myslím, že přesilovky, které nám proti Brnu vyšly, se nepovedly a nezúročili jsme je.

Zlomilo se utkání ve druhé dvacetiminutovce, kdy jste měli dvě tři šance a mohli soupeři odskočit o dva góly?
Je to tak. Ve více zápasech jsme mohli hrát klidněji, kdybychom soupeři odskočili. Šance už proměňujeme víc než dřív, ale pořád je co zlepšovat.

Ve třetí třetině jste měli jen šest střel, nejméně v zápase. Nebyl problém v nedostatečném důrazu v brankovišti?
To si určitě nemyslím, chodíme do toho dobře. Když se Litvínov dostal do vedení 2:1, tak se hodně zatáhl. Kolikrát jen stáli na jejich modré čáře a vyhazovali puky z třetiny. Takhle se potom hraje těžko. Asi jsme se v jejich obranném pásmu měli udržet déle, ale bylo to dost těžké.

„Odvedl tady kus poctivé práce. Musíme ho nahradit a jít dál.“

6 Lukáš Cingel (o Radku Smoleňákovi)

Prohráli jste poprvé po sedmi zápasech. Asi to není žádná velká komplikace nebo věc, která by změnila pohodu v kabině, je to tak?
Jdeme od zápasu k zápasu, ať už se vyhraje nebo prohraje. Ani když jsme vyhráli sedm zápasů v řadě, tak to nebylo tak, že všechno půjde hladce. Snažíme se na každé utkání druhý den zapomenout a připravovat se na to příští.

Vnímali jste, že je to zápas o první místo v tabulce? Že hrají dva momentálně nejlepší týmy?
Určitě to nikomu, kdo sleduje tabulku, neuniklo. Ale snažili jsme se na to nemyslet. Chtěli jsme hrát svůj hokej, což se nám v první třetině moc nedařilo, protože jsme byli trošku ospalí. Ale druhou část jsme podle mě byli lepší. Jen jsme měli využít šance, které jsme měli.

Radek Smoleňák odehrál poslední utkání za Hradec. Bude jeho odchod znát?
Odvedl tady kus poctivé práce a je to kvalitní útočník. My jako hráči s tím nic neuděláme. Musíme ho nahradit a jít dál.