Preview k zápasu
út 22.1.2013 | Lukáš Drapák, Sanny Muharem

Lví souboj: Hradečtí chtějí přerušit černou sérii, ve středu vyzvou Ústí

Do konce základní části chybí už jen devět kol, přičemž se tabulka pomalu začíná dělit do tří částí. Sedmý Havlíčkův Brod se odpoutal od svých dvou pronásledovatelů, a tak se v závěru schyluje k nelítostnému boji o poslední postupové místo do play-off. Hradecké ale v dalším kole nečeká nic jednoduchého. Pod Bílou věž zavítá soupeř z čela tabulky, a to Lvi z Ústí. Královští lvi se budou snažit napravit nepříznivou sérii čtyř porážek v řadě, na Ústí si věří. Zápas o hodně z pohledu domácích startuje ve středu v 18.00 hodin v Hradci Králové.

Porovnání soupeřů
vs.
9. postavení v tabulce 3.
16-3-6-18 celková bilance 24-7-1-11
60 získané body 87
129:138 skóre 154:109
6:0 (Most - D) nejvyšší výhra 10:0 (Písek - D)
1:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 2:6 (Boleslav - V)
Petr Haluza (14+16) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (23+29)
Petr Haluza: 14 nejlepší střelec Robin Kovář: 24
Michal Mikeska a Michal Tvrdík: 19 nejvíce asistencí Jaroslav Roubík: 29
Martin Vágner: 76 min. nejtrestanější hráč Zbyněk Sklenička: 62 min.
Jakub Čech:
35 zápasů, 90,80%
úspěšnost brankáře Vladislav Koutský:
19 zápasů, 89,51%

Královéhradečtí nechtějí ponechat nic náhodě a i přes nepřízeň těžkého losu hodlají bojovat o play-off! „Nemůžeme se dívat na to, zda je Ústí v dolní nebo horní polovině tabulky. Nyní jsme prohráli čtyřikrát v řadě, musíme dostat do žil zase sebedůvěru. Je čas, abychom začali opět bodovat, a to především kvůli tomu, že nám jde o hodně,“ je si vědom této nezáviděníhodné situace hlavní kouč východočeského mužstva Jiří Kučera.

Jiří Kučera

Hradec už se bude moci spolehnout na obránce Martina Vágnera, mimo hru ale bude jiný hráč. „Do sestavy se po menší odmlce vrací Martin Vágner, do zápasu však nejspíše nezasáhne Patrik Moskal, který si udělal zranění. K dispozici bude i Filip Krejčiřík z Brna,“ nastiňuje podobu sestavy Jiří Kučera. Další zápas za Hradec pak odehraje Marek Zukal.

Menší krize Slovanu zažehnána

Poslední zápasy soupeře
Benátky – Ústí 3:4sn
Ústí – Kadaň 2:4
Jihlava – Ústí 5:3
Ústí – Třebíč 4:3sn

Po sedmi výhrách Ústeckých v řadě, kdy mimo jiné zdolali Písek dvouciferným rozdílem, nastala menší krize, která vyústila ve dvě porážky. Nejdříve přišlo domácí selhání s Kadaní, se kterou se jak vidno musí v této sezóně počítat, a pak následovala další prohra o dvě branky, a to na ledě Dukly Jihlavy. V posledním kole si ale Severočeši spravili chuť, po velkém boji přemohli Třebíč až po samostatných nájezdech.

Ústí již s uzdraveným Roubíkem, Hradec bez Karlíčka

Z marodky se do zápasového kolotoče vrátila bývalá dlouholetá opora, ikona a kapitán Hradce Králové Jaroslav Roubík. Roubík nastoupil již v minulém kole proti Třebíči a hned přispěl k výhře třemi kanadskými body (1+2). Neúnavný hokejista prozatím vévodí statistikám první ligy s 52 body. Již zmiňovaný hráč strávil v Hradci sedm let, a proto je pro něj každý zápas proti svým bývalým spoluhráčům pikantní. V této sezóně už nasázel Královským lvům čtyři góly, domácí obrana se bude muset mít na pozoru.

Ke středečnímu utkání už vedení Hradce nepočítá s obráncem Milanem Karlíčkem. V pondělí byl hradecký bek vyřazen z kádru, protože v průběhu sezóny nesplňoval výkonnostní kritéria. Před domácími fanoušky se poprvé představí nová akvizice Marek Zukal, který přišel ze slovenského Martina a hned v prvním utkání v Mostě vstřelil branku.

Zlomí Hradec „ústecké prokletí“ domácích zápasů?

Může se to zdát až neuvěřitelné, ale Hradec v základní části na domácím ledě porazil Ústí naposledy 14. listopadu 2005. Od té doby domácí fanoušci na skalp Ústeckých Lvů marně čekají. Dočkáme se společně děkovačky po vítězném utkání nad Ústím již tuto středu?

V této sezóně se tito dva týmy potkaly již třikrát, v prvním zápase ve Zlatopramen aréně uspěli hokejisté Hradce, když dokázali urvat dva body za výhru 4:3 po nájezdech. Další dvě utkání vyzněla ve prospěch Severočechů, jelikož dokázali zvítězit 5:2 a 4:3.

Defenzíva Královských lvů vyhlašuje pohotovost!

Na hradecký stadion se ve středeční podvečer přiřítí nejproduktivnější trio soutěže. První tři hráči v kanadském bodování Ústí již nastřádali v této sezóně dohromady úctyhodných 129 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Ústeckých je Jaroslav Roubík, který nasbíral dvaapadesát bodů (23+29). Hned za ním se nachází Robin Kovář s devětatřiceti body (24+15). Tuto dvojici uzavírá obránce Lukáš Poživil s šestatřiceti body (11+25).

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů či jiných fanouškovských předmětů.

Parkujte bezplatně

V době každého domácího zápasu můžete využívat bezplatné parkoviště, které je od zimního stadionu zhruba tři minuty chůze. Vaše auto totiž můžete nechat bezplatně na parkovišti Univerzity. Otevřeno bude vždy hodinu před začátkem domácího zápasu. Využijte tak této možnosti.

Zajímavosti k zápasu

» Před domácím publikem se představí poprvé Marek Zukal.

» Hradec v základní části zvítězil na domácím ledě s Ústím naposledy v roce 2005.

» Bývalý Hradečák Jaroslav Roubík dal Východočechům v letošní sezóně již čtyři góly.

» Královským lvům bude vinou zranění chybět Patrik Moskal, vrací se ale Martin Vágner.

Utkání mezi oběma celky startuje ve středu v 18.00 hodin na královéhradeckém stadionu. Přijďte se královsky bavit! K dispozici bude i tradiční textový on-line přenos.

Sestavy z minulého utkání
Čech – Karlíček, Roupec, Čáp, Zukal, Hendrich, Krejčiřík, Havlík – Haluza, Mikeska, Třetina – Moskal, Tvrdík, Švagrovský – Říha, Brož, Budínský – Berger, Macháň, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.
Petrásek – Poživil, Černý, Brož, Hořava, Pavlík, Špelda, Grin, Holomek – Tůma, Roubík, Ludvík – Čermák, Sýkora, Přeučil – Matai, Rod, Handlovský – Hess, Meidl, Boháč. Trenér: Jaromír Šindel.