Rozhovory
po 5.3.2012 | Sanny Muharem

Martin Koudelka: Začíná se znovu, musíme bojovat

Hradečtí dokázali srovnat stav série, a to i přesto, že se museli vypořádat se zraněním některých útočníků. Nyní je vše otevřené a začíná se prakticky od začátku. V úterý se na ledě Jihlavy rozhodne o tom, který z týmů získá velkou výhodu do šestého klání. Důležitosti zápasu si je vědom také kapitán Martin Koudelka. „Musíme makat a dotáhnout celou sérii do vítězného konce,“ optimisticky povzbuzuje.

Je to takový paradox. Vám se podařilo zvítězit obě dvě utkání díky povedené první desetiminutovce. Čím to, že pak góly nepřicházely?
Když dáme čtyři góly v prvních deseti minutách, tak by to mělo rozhodnout vždy. Asi nás to vysoké vedení ukolébalo a zbytečně jsme se začali bát. Házeli jsme po sobě zbytečně nahrávky, oni rychle bruslili. Jak říkám, my jsme začali dloubat puky a potom se nám na hokejky vkrádala nejistota. Pak už to nebylo nic moc hezkého.

Vy jste byli ještě v pátek v docela nezáviděníhodné situaci. Prohrávali jste 0:2 na zápasy a neúspěch před domácími fanoušky by byl nepřipustitelný. Zvládli jste to ale bravurně…
Naplnilo se víceméně to, co jsme očekávali. Před domácím publikem jsme prostě museli urvat dva body, jelikož by se to pak mohlo neustále přelívat k nim. Musíme jet do Jihlavy s cílem zvítězit a pak to doma ukončit, abychom to neprodlužovali na sedm zápasů.

Zatím se vám v této sérii daří eliminovat dvě ikony Dukly, a to Daniela Hodka s Tomášem Čachotským. Připravujete se na ně nějak speciálně, nebo to spíše vyplývá ze hry?
Vyplývá to spíše ze hry. Samozřejmě si na ně člověk dává větší pozor, když mají padesát bodů za sezónu. Jihlava je na to však schopná reagovat a přehazuje lajny, zkouší nové varianty. Furt máme co dělat, alespoň je to zábavné (směje se).

V sobotním zápase konečně padlo více branek. Diváci jsou hladoví po gólech, které poprvé v této sérii přišly ve větší míře…
Samozřejmě když padají krásné Káďovy góly (společně se usmívá s vedle stojícím Jiřím Kadlecem), tak to lidi nabudí. Ke všemu, když je to takhle na začátku, tak se dostanou dřív do varu. Asi ještě čekali, že to bude pokračovat, což bohužel nepokračovalo. Je play-off a tady vůbec nejde o krásu, ale hlavně o vítězství. Nyní je to vyrovnané a začíná se od začátku.

Tuhle sérii budou bezesporu rozhodovat brankáři. Jakub Čech zatím chytá parádně, v domácích zápasech vás několikrát podržel tím, že neuvěřitelně zasáhl. Jak moc to týmu pomáhá?
Já pokaždé říkám, že brankáři jsou na to, aby pořádně chytali. Beci zase na bránění a útočníci od toho, aby dávali góly. Samozřejmě Jakub Čech dostal neuvěřitelnou fazónu, že se mu ani nedivím, že je pověrčivý. Ať si ji udrží a ten výkon je nadstandardní, což mužstvu neuvěřitelně pomáhá.

Času na odpočinek však není mnoho. Již v úterý se pokračuje znovu v Jihlavě, dá se do té doby ještě něco vylepšit na vaší hře?
Vždycky se dá zlepšit všechno. Hlavně musíme v úterý nepanikařit a nevymýšlet blbosti, které se tam snaží někteří z nás provádět. Jak říkám, pokaždé se dá něco zlepšit. Musíme jet, co to dá, a tu sérii dotáhnout do vítězného konce.

Zlepšení ale přišlo v disciplinovanosti. Ve venkovních zápasech nasbíral váš tým celkem 44 trestných minut. Nyní už jste tak vylučovaní nebyli. Soustředili jste se právě na toto?
Po tom druhém zápase už jsem je tam trochu seřval, jelikož to tam bylo nějaké divné. Tohle se v play-off prostě nemůže tolerovat. Můžeme být urputní, tvrdí, ale v žádném případě hloupí. Na tom si přece musí každý tým zakládat.

Vyloučení Hradce ve čtvrtfinále
Zápas dvouminutové tresty desetiminutové tresty celkem minut
1. zápas 6 0 12
2. zápas 11 1 32
3. zápas 4 0 8
4. zápas 5 0 10
celkem 26 1 62