čt 27.11.2008 | Michal Luňák

Martin Táborský: ,,Prohráli jsme si ten zápas úplně sami”

I další Východočeské derby skončilo výhrou hostů. Tentokrát si z Hradce Králové odvezlo tři body Vrchlabí. Hradec však měl utkání velice dobře rozehrané a vedl 2:0. Ve třetí třetině se však utkání zvrhlo do neustálých debat s rozhodčím Šírem. Ten rozdal na obě strany několik podivných výroků. ,,Když rozhodčí začne pískat tak jako začal ve třetí třetině, tak tím, že mu začneme nadávat si jen uškodíme," konstatoval po utkání hradecký obránce Martin Táborský. Jeho slova jsou pravdivá, jelikož debaty s rozhodčím připravily Hradec o bodvý zisk. Této atmosféry dokonale využilo Vrchlabí a třetí třetinu ovládlo jasně 4:0. Hradečtí tak již pět kol čekají na vítězství. ,,Ta sezóna je hodně dlouhá a na každý tým padne někdy deka a teď záleží jen na nás jak se z toho dostaneme," doplnil Martin Táborský. Hradec má další příležitost k napravení své bilance již v sobotu v Havířově.

Svůj návrat do sestavy si jistě Martin Táborský představoval výsledkově jinak. Jak viděl zkušený obránce derby s Vrchlabím? ,,Především si myslím, že jsme si ten zápas prohráli úplně sami a je to veliká škoda. Byla za tím hlavně naše nedisciplinovanost. Pak taky přišla naše chyba ve středním pásmu a soupeře to nakoplo. Pro to, co se začalo dít ve třetí třetině nemám ani slov (odmlčí se). Tohle se nám prostě nesmí stát. Nejde v takovém zápase udělat to co jsme udělali. Některé naše reakce byly zbytečné a nepřiměřené. Skutečně nevím co k tomu dále říct. Prostě a jednoduše. Rozhodčí jsou rozhodčí, ale my se na ně musíme vykašlat a hrát si ten náš hokej. Do té doby jsme hráli dobře a o to více nás to celé může mrzet.“

Jak těžké bylo v událostech třetí třetiny soustředění se na hru a možnou korekci výsledku? ,,To na tom právě bylo to nejhorší. Místo toho aby se ta situace uklidnila, tak se stále pokračovalo v debatách. Já chápu, že je to derby a určitě vyhrocené. Musíme si však hlavně uvědomit, že se hraje o body které hodně potřebujeme. My jsme ten zápas měli do té doby dobře rozehraný a ztratili ho skutečně jen tím naším chováním. Stát se může na tom ledě cokoli. K výkonu rozhodčího se nebudu vyjadřovat. My můžeme cítit křivdu, ale s tím nemůžeme nic udělat. Za tu dobu co hokej hraji jsem zažil již hodně a vím jedno. Když rozhodčí začne pískat tak jako začal ve třetí třetině, tak tím, že mu začneme nadávat si jen uškodíme. On pak na nás začne být ještě přísnější a to nikam nevede. Zase jsem se o tom dnes přesvědčil že tomu tak je.“

Martin Táborský se vracel po opětovném zranění a několika zápasové absenci. Jak těžký to byl návrat? ,,Ne že bych měl z návratu strach, ale byl jsem prakticky měsíc mimo hru a to je dlouhá doba. Člověk je ještě takový ne úplně připravený co se tréninku týče. Byla to pro mě krátká doba na to dostat se do nějaké pohody po zranění. Nemůžu konstatovat, že bych byl na sto procent zdravý, ale situace je taková jaká je. Scházejí nám obránci a tak jsem svolil že půjdu hrát. Hold jsem už takový. Sice vím, že by to chtělo ještě třeba týden trénovat, ale chtěl jsem týmu pomoci.“

Hradeckému obránci jistě odvaha neschází. Nejen že nastoupil ne úplně připravený, ale dokonce naskočil vedle Jiřího Hendricha. No a to je v hradecké sestavě místo více než rizikové. Své by o tom mohla vyprávět dvojice Tomáš Burián – Tomáš Seidl. ,,Jo to bylo téma do kabiny (směje se). Dokonce se uzavíraly sázky jak dlouho tam vydržím zdravý. Někdo mi dával třetinu, někdo dvě (směje se). S Jirkou jsme si z toho dělali také srandu a nechali kluky ať se baví. Co se hry týče tak s Jirkou se hraje dobře. Je to taky zkušený hráč a vše bylo bez problémů. Navíc jsme spolu již hráli v minulosti, takže to šlo.“

Hradec již pět utkání čeká na vítězství. Jak to tým snáší? ,,Ta sezóna je hodně dlouhá a na každý tým padne někdy deka. Teď záleží jen na nás jak se z toho dostaneme. Musíme jít zápas od zápasu. Do konce soutěže je ještě hodně daleko a nedělal bych z toho nějaké závěry. Je škoda toho dneška. Takový zápas nás má právě nakopnout. Hrajeme dobře, vedeme 2:0 a pak se takhle sami srazíme dolů. Uvidíme jaký to na nás bude mít vliv v dalších zápasech,“ uzavřel Martin Táborský po derby s Vrchlabím.