pá 8.1.2016 | Klára Petrásková

Měli bychom být zodpovědnější v obraně, uvědomuje si Antonín Honejsek

První domácí utkání roku 2016 nedopadlo pro hradecké hokejisty úplně ideálně. Po nevýrazném výkonu totiž Plzni podlehli poměrem 1:3. U jediné východočeské branky si asistenci připsal Antonín Honejsek, pro něhož se jednalo již o šestý kanadský bod za posledních pět zápasů. Ani jeho bodový příděl však tentokrát na výhru nestačil a Hradec tak i po pátečním klání zůstal na čtvrtém místě v tabulce.

Duel s Plzní byl vaším prvním kláním na domácí půdě v roce 2016. Jak utkání hodnotíte?
Myslím, že jsme odehráli náš nejhorší zápas sezóny, nic nám nevycházelo. Od začátku jsme nešli vítězství naproti, což bylo vidět jak v přesilovkách, tak celkově na naší hře. Na co jsme sáhli, to nám nevyšlo. Zranilo se nám pár kluků, ale to nás samozřejmě neomlouvá. Právě naopak, měli bychom být ještě semknutější a odvádět daleko bojovnější výkony. Už první tři minuty, které se hrály v našem pásmu, napověděly. Přerušovala se hra, Plzeň nás tlačila a pak už jsme se nedokázali do zápasu dostat.

V začátku utkání měli indiáni herně navrch. Byla podle vás důvodem spíše vaše defenziva, nebo dobrá plzeňská ofenziva?
Oni na nás vletěli a hodně napadali. Myslím, že v tom byl největší rozdíl. My jsme se první minuty prakticky nedostali ze třetiny. Snažili jsme si strašně složitě nahrávat a proti takovému týmu, jako je Plzeň, to je těžké. Měli jsme hrát jednoduše a chodit do přečíslení, což jsme nedělali.

Jak se seběhla jediná gólová akce Mountfieldu, u níž jste si připsal asistenci?
Vyšlo nám zajetí, kdy Rasty (Rastislav Dej) ve středním pásmu obhodil hráče. Já jsem puk převzal, zajel do třetiny a prostrčil ho na střed Rastymu, který byl v plné rychlosti, vystřelil a se štěstím to spadlo do brány.

Chybí nám maličkost, která rozhoduje zápasy

K dispozici jste měli šest početních výhod, z nichž jste využili pouze jedinou. Mohla i to být jedna z příčin páteční porážky?
Určitě, na dvanáct minut v přesilovkách je jeden gól málo. Navíc kdyby ty přesilovky alespoň nějak vypadaly, můžeme si říct, že jsme neměli štěstí. Ale my jsme se pořádně ani neudrželi ve třetině. Na přesilovkách musíme ještě zapracovat.

Prohráli jste poslední čtyři z pěti zápasů, což asi na náladu v kabině nemá moc pozitivní vliv, že?
Z Třince jsme měli odvézt tři body, v tom utkání jsme selhali. Pětkrát jsme vedli a i přesto jsme dokázali zápas ztratit. Liberci jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a Sparta nás přejela. Chybí nám nějaká maličkost, která rozhoduje zápasy. Měli bychom být zodpovědnější v obranné hře a každý plnit svou roli na sto procent. V utkáních s nejlepšími týmy a hlavně v play off tyhle věci rozhodují o bytí a nebytí.

V posledních zápasech se vám konečně začalo bodově dařit, v pěti utkáních jste si připsal 6 bodů. Tato skutečnost je asi hodně důležitá pro vaše sebevědomí, že?
Ano, strašně moc. Jak se prolomí střelecká smůla, tak sebevědomí jde o něco nahoru. I když to ještě není tak dobré, jak by mělo, jsem za body rád. Nebudu lhát, že se mi neulevilo, ale musím pokračovat dál a pomáhat týmu v závěrečné fázi sezóny.

Další utkání sehrajete už v neděli v Mladé Boleslavi. Co myslíte, že bude na tým Středočechů platit?
Opět to bude těžký zápas, Boleslav má hodně bruslivý tým. Je jen dobře, že nás zase čeká soupeř z horní poloviny tabulky. Musíme se úplně otočit a začít hrát jiným způsobem, jinak zas prohrajeme. V posledních zápasech jsme dostali dost gólů, a to si už nemůžeme dovolit. Musíme hrát ze zabezpečené obrany a chodit do protiútoků.