Rozhovory
čt 2.12.2010 | Petr Neckař

Miloslav Čermák: Klobouk dolů před Filipem, dnes nás hodně držel

Hradečtí hokejisté ve středečním utkání první hokejové ligy porazili těsně tým SK Horácká Slavia Třebíč. Zápas skončil 2:1. V domácím dresu byli tentokrát střelecky úspěšní Aleš Křetínský a Miloslav Čermák. Právě autora druhé branky domácích, Miloslava Čermáka, jsme požádali o zhodnocení zápasu.

Vítězství nad Třebíčí bylo doslova vydřené, každopádně tobě se dnes dařilo - zvýšil jsi skóre na 2:0 a právě tato branka byla tvou první v hradeckém dresu. Jak ze svého pohledu utkání hodnotíš?
Byla to skutečně vydřená výhra, nicméně ta výhra je pro nás důležitá. Herní projev byl ale špatný. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Dali jsme docela rychlý gól. Mysleli jsme si pak, že to půjde snadno, ale bohužel, nebylo to ideální. Naštěstí jsou tři body doma, což je důležité.

První třetina začala nádherně. Aleš Křetínský se za záda gólmana hostí trefil už ve třetí minutě. Za zmínku v úvodní třetině ještě stojí dvě nebezpečné střely Roubíka, které ale gólem neskončily…
Ten první gól byl super a těch Jardových šancí je škoda. Kdyby mu to tam spadlo, mohlo to utkání vypadat úplně jinak. Asi jsme si mysleli, že to všechno půjde samo, ale nebylo to jednoduché.

Druhou třetinu hosté začali náporem, nicméně přišla 32. minuta utkání a tím i tvá chvíle, kdy jsi poprvé v hradeckém dresu skóroval. Jak bys svůj gól popsal?
„Hodil jsem puk Patriku Moskalovi za bránu, ten výborně obruslil a hodil mi to před brankoviště, kde jsem to dal do prázdné brány. Ještě že jsem to tam trefil!

Krátce poté už to ale bylo 2:1. Byly to pak velké nervy?
To teda byly.

Skvělý výkon i tentokrát předvedl Filip Luňák, souhlasíš?
Stoprocentně. Byly chvíle, kdy bylo před naší brankou hodně „horko“. Výkon Filipa bych chtěl vyzdvihnout, protože hraje super. Chytal výborně. Klobouk dolů před Filipem, dnes nás hodně držel.

V úvodu třetí třetiny jste hráli jednu z přesilovek – škoda, že jste ji nedokázali využít, stejně jako je škoda nevyužitých šancí v závěru zápasu…
Dnes jsme těch přesilovek hráli několik, ale celkově nám moc nešly. I těch gólových šancí jsme dnes v průběhu celého zápasu měli řadu, zakončení ale ne vždy vyšlo. Jak jsem ale řekl, tři body máme a to je hlavní.