Preview k zápasu
út 30.11.2010 | Sanny Muharem

Ve středu přijede na hradecký led Horácká Slavia Třebíč

První hokejová liga nedává hradeckým hokejistům oddychnout, když si pro ně připravila již tuto středu další domácí zápas. Východočeši totiž na svém ledě přivítají Třebíč. Střetnutí startuje tradičně v 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu. Třebíč aktuálně brázdí tabulkou na osmém místě a na Hradec ztrácí osm bodů. Hradečtí si v minulém kole připsali pouze bod za prohru po samostatných nájezdech v Kadani.

0 utkání bez vstřelené branky 3
6:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 8:2 (Litoměřice)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 2:8 (Kadaň)
Jaroslav Roubík (16+8) nejproduktivnější hráč Petr Obdržálek (9+10)
Jaroslav Roubík: 16 nejlepší střelec Petr Obdržálek: 9
Jiří Kadlec: 14 nejvíce asistencí Petr Obdržálek: 10
Martin Táborský: 34 min. nejtrestanější hráč Martin Dudáš: 58 min.
Filip Luňák: 92,40% úspěšnost brankáře Pavel Francouz: 94,55% a Radek Fiala: 91,95%

Forma

Třebíčští se v tuto chvíli vyskytují na osmé pozici, když v letošní sezóně prozatím získali čtyřiatřicet bodů. Do Hradce Králové však pojedou svěřenci trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka s velkým sebevědomím, jelikož v pondělí porazili na vlastním kluzišti Berounské Medvědy v poměru 4:1. Další fakta, která jim dodávají na sebevědomí, je šest výher ze sedmi zápasů, které v poslední době odehráli.

Hradec v minulém kole smolně přišel na hřišti Kadaně o tři body dvě minuty před koncem. Zápas pak následně dospěl až k samostatným nájezdům, kde ani zde Východočeši nedokázali být úspěšnější a z Kadaně se opět vracejí jako poražený celek. Nicméně do této chvíle byl Hradec taktéž naladěn na vítězné vlně. Uvidíme, jaký vliv bude mít na hradecké hokejisty pondělní prohra a zda nás čeká atraktivní podívaná.

Hradečtí již jednou v této sezóně Třebíči podlehli

Konkrétně se tomu tak stalo v devátém kole na ledě středečního soupeře. Tehdy vyrovnané utkání skončilo remízou a následně se zápas rozhodoval až v prodloužení. Tam chladnou hlavu zachovali domácí a získali tak bonusový bod do tabulky po výsledku 3:2pp. O vítězné trefě rozhodl teprve dvacetiletý Zdeněk Okál.

Hráčský kádr

Klubovým statistikám třebíčského celku vévodí Petr Obdržálek, který má na svém kontě devatenáct kanadských bodů za devět branek a deset asistencí. Pět bodů na něho ztrácí klubový kolega Lukáš Nahodil, ten má tedy třináct bodů (5+8). V brankovišti se tuto sezónu převážně střídají dva brankáři. Více minut odchytal Pavel Francouz, konkrétně 972 minut a může se pyšnit úspěšností 94.55%, což ho řadí na první místo ve statistice brankářů celé ligy! Druhým z golmanů je Radek Fiala, jenž prozatím odchytal 714 minut a má úspěšnost 91.55%.

Utkání vypukne ve středu v 18:00 hodin pod Bílou věží. Zápas můžete sledovat i v podobě textového on-line přenosu. Zápas bude řídit také trojice delegovaných rozhodčích. Jako hlavní oblékne dres pan Jílek a na čarách mu budou asistovat pánové Svoboda a Zavřel.