Preview k zápasu
st 2.8.2017 | Radek Staněk

Mountfield Cup je tady! Hradec čeká na úvod Sparta

Čekání je u konce, v Hradci se opět začíná hrát hokej. Na prahu totiž stojí Mountfield Cup 2017. Turnaj sice zahájilo středeční utkání v Holešovicích mezi Spartou a Jižní Koreou, pro hradecké fandy však bude stěžejní čtvrteční večer, kdy se Pražané ve východočeské metropoli střetnou s domácím Mountfieldem. První utkání hradeckého klubu v nové sezóně startuje pod Bílou věží v 18 hodin!

Mountfield HK – HC Sparta Praha, čtvrtek 18:00: ON-LINE

Příprava byla tradičně prostorem pro trenéry, kteří tvrdě pracovali, aby své hráče co nejlépe připravili na nadcházející ročník. Chystali se podle asistenta Pavla Hynka i na konkrétního soupeře? „V této fázi přípravy jsme se zaměřovali na nás, protože v mužstvu je řada nových hráčů. Minulý týden byl spíš kondiční, poté jsme řešili systémové věci. Řekli jsme si, jak bychom chtěli hrát, měli jsme video. Turnaj samozřejmě bereme prestižně, zaměřujeme se hlavně na nás. Abychom si vyzkoušeli sestavu a nové věci,“ tvrdí pravá ruka Václava Sýkory.

Právě otázka sestavy bude pro následující období klíčová. Jaké s ní mají trenéři plány? „Možností na točení sestavy zase tolik nemáme. Máme osm beků, takže budou hrát všichni. V útoku máme dva lidi na prostřídání, tam je variabilita větší. Proti Spartě budeme hrát tak, jak jsme v poslední době trénovali a pak to nějak protočíme,“ přibližuje plány trenérského štábu bývalý lodivod Pražanů.

Komplikací jistě bude absence zraněného brankáře Patrika Rybára, trenéři tak museli vymyslet alternativu. „Do turnaje jdeme s dvojicí Jaroslav Pavelka – Dominik Frodl. V prvním zápase půjde do brány Jarda Pavelka a potom uvidíme,“ hlásí asistent trenéra.

Na první zápasy se tradičně těší hráči. Chodí to obdobně i u koučů? „Myslím, že hráči se těší ještě více, než my. Začali jsme dřív a přece jen zápasy jsou o konfrontaci, o tom, co jsme si zkoušeli. Žádný trénink zápas nenahradí. Samozřejmě se těšíme. Doufám, že zase přijde dobrá návštěva. Chtěl bych i tímto diváky pozvat, loni nám vytvořili parádní atmosféru,“ nezapomíná na premiérový ročník Pavel Hynek.

Před Mountfield Cupem 2017

V minulých dnech jsme pro vás připravili sérii článků o Mountfield Cupu. Nejprve jste mohli zavzpomínat na loňský ročník turnaje. Následovalo představení všech hradeckých soupeřů. Na závěr jste si mohli přečíst ohlasy z táborů zúčastněných týmů, jak se na turnaj těší nejen samotní hráči, ale i trenéři.

Zatímco pro Hradec bude zápas proti Spartě prvním, Pražané už za sebou mají dvě utkání. První přípravný zápas odehráli v pátek v Liberci a z ledu Bílých Tygrů si odvezli výhru 4:3 po prodloužení. A to navzdory faktu, že po první třetině prohrávali 0:2 a navíc nastoupili bez prvních dvou formací. Naopak vstup do Mountfield Cupu se Pražanům nepovedl a přes vedoucí branku nakonec prohráli s Jižní Koreou 1:2 po prodloužení.

Informace o vstupenkách

Pod Bílou věží půjdou na hokej zadarmo majitelé permanentních vstupenek na novou sezónu, stejně jako následně na všechna utkání Ligy mistrů. Oproti loňskému ročníku navíc mají garantované své sedadlo. Ve volném prodeji jsou z důvodů blokací pro permanentkáře pouze vstupenky na stání, po zahájení zápasů ale mohou všichni návštěvníci využít všech neobsazených sedadel na stadionu.

Vstupenky na Mountfield Cup si můžete koupit z pohodlí domova přes on-line aplikaci, případně na pokladnách zimního stadionu.

Ceny vstupenek na Mountfield Cup 2017

Počet zápasů Základní vstupné Zlevněné vstupné
1 zápas 120 Kč 100 Kč
5 zápasů 450 Kč 400 Kč

Zlevněné vstupné (pouze na pokladně):

– Studenti na základě žákovského/studentského průkazu např. ISIC
– Děti do 15 let na základě RODINNÉHO PASU
– Senioři nad 60 let dle prokázaného věku nebo SENIOR PASU

Nárok na vstup zdarma:

– Děti do 130 cm výšky
– Vozíčkář + 1 osoba jako doprovod (omezená kapacita míst)
– Osoby TP, ZTP, ZTP/P (po předložení průkazu)

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.