Akademie ČH
ne 28.10.2018 | Adam Kodet | Foto: Juniorský hokej

Možná nám jen nepřálo štěstí, říká po prohraném derby Daniel Šedivý

Hned následující den po nepovedeném souboji A-týmu o nadvládu nad východem Čech měli šanci na reparát hradečtí junioři. Na domácím ledě byli pardubickému Dynamu zdatným protivníkem, ve větší části utkání ho dokonce přehrávali. Na konci zápasu dokázali Lvi dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, soupeř jim ale v poslední minutě zasadil rozhodující ránu. Skóre otevřel po přečíslení šestnáctiletý Daniel Šedivý.

Dane, máte za sebou zápas proti Pardubicím, jak byste utkání zhodnotil?
Ze začátku jsme soupeře tlačili, měli jsme pár šancí. Potom nám sice utekli o dva góly, ale na konci jsme to nějak dohnali. Pak nám moc do karet nehrálo štěstí, dostali jsme 50 vteřin před koncem gól a bohužel jsme v základní hrací době prohráli. Myslím ale, že jsme hráli, jak nejlépe jsme mohli, možná nám jen trochu nepřálo štěstíčko.

V čem byl soupeř lepší?
Největší jejich síla byla v tom, že dokázali potrestat chyby, které jsme udělali. Brankář Denis Vacek zachytal dobře, ale i tak Pardubice některé naše chyby potrestaly. Možná byly i na puku o něco silnější než my.

Měli jste na zápas větší motivaci než obvykle? Přece jen šlo o derby.
Na derby jsme byli určitě více namotivovaní. Navíc po tom, co prohrálo proti Pardubicím áčko, jsme šli do zápasu s co největší silou a chtěli jsme utkání samozřejmě vyhrát.

Proti Pardubicím jste vstřelil první gól zápasu, jaký to byl na ledě pocit?
Byl to skvělý pocit, navíc to ještě bylo v derby a byl to náš první gól, pro mě to bylo super.

U vašeho gólu měl asistenci Martin Pěnčík, se kterým jste v druhé třetině ujeli do totožného přečíslení. Co scházelo k tomu, aby z toho byla druhá branka?
Bohužel jsem byl před brankou moc brzo, navíc se puk trošku kolíbal, a tak jsem ho nemohl přesně trefit.

Loni jste ještě nastupoval v kategorii dorostu, jak odlišné je pro vás hrát za juniorku?
Je to velký rozdíl. Zápasy jsou těžší, proti nám jsou silnější soupeři a musíme proto co nejvíce makat. Podle mě jsem v derby podal dobrý výkon, ale bohužel to na výhru nestačilo. Musím sám na sobě ještě hodně pracovat.