po 3.11.2014 | Adam Janeček

Můžeme být spokojení, hlásí Jaroslav Kudrna. Odpočinek přijde vhod

Po nevydařeném derby v Pardubicích se hradecký Mountfield předvedl na domácí půdě před svými fanoušky proti Karlovým Varům. Východočeši dokázali přehrát soupeře ze západu Čech poměrem 5:2, před reprezentační pauzou se tak rozloučili vítězstvím. Zásadně tomu napomohla první třetina, kterou Východočeši vyhráli 4:0, a nejlepší střelec utkání Jaroslav Kudrna, jenž v utkání zaznamenal dva góly.

Poslední odehrané klání v Pardubicích nedopadlo podle vašich představ. Byli jste tím tak nažhaveni na následný souboj s Vary, kde bylo co napravovat?
Po první třetině tomu tak nasvědčovalo, zbytek zápasu ale nebyl moc ideální. Nebýt Kantyho (Pavla Kantora), průběh utkání mohl být ještě napínavý. Nakonec jsme to dotáhli úspěšně do konce.

Myslíte si, že hra byla hodně ovlivněna vysokým vedením po první třetině?
Těžko říct. Vary musely jít do další třetiny s tím, že buď dostanou debakl, nebo se s tím pokusí něco udělat. My jsme poté dělali hrozné chyby, ale naštěstí zápas dopadl dobře a nebylo z toho žádné drama.

Potřebovali jste po smolném derby takový vstup do dalšího zápasu?
Nemyslím si, že výkon v Pardubicích byl tak špatný. Dařilo se jim všechno, na co sáhli, a byla škoda, že jsme utkání nevyrovnali na 2:2, určitě by to vypadalo jinak.

Vaší lajně se tradičně dařilo. Dali jste tři góly, z toho dva vy sám...
Moc se nám nedaří přesilovky, ale jsme rádi, že to tam padá v pěti. Dal jsem krásné góly (směje se). Vyšel nám úvod utkání, takže jsme spokojeni.

Čeká vás první reprezentační pauza. Cítíte, že ji potřebujete?
Uvidí se až po ní, ale odpočinek určitě přijde vhod. Čekají nás dvoufázové tréninky, ve kterých se pokusíme něco vylepšit. Doufám, že budeme pokračovat tak, jak jsme skončili.

Máte za sebou osmnáct kol. Jak jste spokojeni s bodovým ziskem a umístěním v tabulce?
Před sezónou jsme si říkali, že bylo dobré navázat na výkony z té předchozí, což nebylo lehké. Ale povedlo se to a hrajeme na vrcholu tabulky. Samozřejmě jsme měli nějaké nepovedené zápasy a momenty, celkově si ale myslím, že se čtvrtým místem můžeme být spokojení.

Aktuálně plníte přání majitele klubu, který si přeje být před Pardubicemi a zahrát si minimálně semifinále play-off extraligy. Co si o tom myslíte?
Nevím přesně, jaké přání majitel klubu má, ale myslím si, že myslet na takové cíle by bylo svazující. Musíme se soustředit na všechna utkání a vyhrávat zápas od zápasu.

Po nedělním zápase máte dvacet kanadských bodů a jste čtvrtý nejproduktivnější hráč extraligy. Jak se díváte na svoji individuální bilanci?
Já jsem za ni ve svých skoro 40 letech samozřejmě rád, ale nejde tu o mě. Jde tu o ostatní kluky, aby z nich vyrostli dobří hokejisté. Příkladem je Tomáš Mertl, který by se s přehledem mohl podívat do reprezentace. Našel jsem asi dobré spoluhráče, nebo je možné, že oni našli mě (směje se). Jsem hlavně rád, že mohu svými body pomoct týmu.