Preview k zápasu
út 13.12.2011 | Sanny Muharem

Na Hradec čeká další urputný boj, zdolá vedoucí Ústí?

Východočeská série šesti výher v řadě skončila minulým zápasem. Hradečtí totiž nedokázali po velkém boji získat na ledě Chomutova ani jeden bod. Teď je čeká podobný oříšek, pod Bílou věž přijede první Ústí nad Labem. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky se budou snažit zapomenout na porážku a pokusí se vrátit na vlnu výher, nejlépe skalpem Ústeckých Lvů. Utkání startuje ve středu v 18:00 na hradeckém stadionu.

Porovnání soupeřů
vs.
6. postavení v tabulce 1.
13-5-1-13 celková bilance 24-3-1-4
50 získané body 79
103:89 skóre 147:57
7:1 (Most - V) nejvyšší výhra 9:0 (Šumperk - V)
2:7 (Ústí - D) nejvyšší prohra 4:6 (Chomutov - V)
Patrik Moskal (15+17) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (18+20)
Patrik Moskal: 15 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 18
Patrik Moskal: 17 nejvíce asistencí Martin Šagát: 25
Jiří Kadlec: 32 min. nejtrestanější hráč Jan Klobouček: 65 min.
Jakub Čech:
26 zápasů, 91,58%
úspešnost brankáře Pavel Francouz:
16 zápasů, 93,67%

Poslední zápasy soupeře

Posl. pět zápasů soupeře
Ústí - Havl. Brod 2:1
Benátky - Ústí 4:5 pp.
Chomutov - Ústí 6:4
Ústí - Šumperk 3:1
Ústí - Most 6:3

Ústečtí Lvi zatím proplouvají letošní sezónou bez výraznějších problémů. Nejlepší část zaznamenali v období mezi čtrnáctým a šestadvacátým kolem, když dokázali zvítězit třináctkrát v řadě. Jedna skutečnost však Ústí stále může trápit. Se svým odvěkým rivalem z Chomutova Lvi odehráli letos již tři zápasy a získali v nich jen dva body, a to za jednu výhru po prodloužení.

V minulém kole Ústečtí přivítali na svém kluzišti Most. Ten byl ještě poznamenaný vysokou prohrou 3:14 z předešlého kola. Domácí hokejisté tak potvrdil roli favorita a přestříleli svého soupeře výsledkem 6:3. Předtím podlehli Chomutovským v derby 4:6. Uvidíme, co nabídne nadcházející měření sil.

Vzájemná střetnutí

V letošním ročníku druhé tuzemské nejvyšší soutěže se oba týmy potkaly celkem dvakrát. Pokaždé se radovali hokejisté ze severu Čech. První klání se odehrálo na soutoku Labe a Orlice, kde museli Hradečtí skousnout debakl 1:7. Ani v odvetném utkání Východočeši nezískali bod. Na hřišti Lvů totiž prohráli v poměru 3:6. Na první body v této sezóně tedy zatím stále čekají, přijdou již ve středu?

Pohled do statistik

Kanadskému bodování Ústí vládne hradeckému fanouškovi dobře známý Jaroslav Roubík. Ten v letošní sezóně zatím nasbíral osmatřicet bodů, a to za osmnáct branek a dvacet přesných finálních nahrávek. O dva body za ním se nachází Martin Šagát, jenž má na svém kontě jedenáct gólů a pětadvacet asistencí. Za zmínku také stojí forma Jana Kloboučka, který je letos velmi produktivní. Jen pro srovnání, v loňské základní části nasbíral sedmnáct bodů, nyní jich má již devětadvacet (6+23).

Jan Alinč: může rozdávat zkušenosti

Janu Alinčovi je devětatřicet let a narodil se v Lounech. S hokejem začal v Litvínově, kde také poprvé nakousl extraligu. Za jednu z nejpovedenějších sezón by se dala považovat 1995/1996, když došel se svým týmem až pro extraligový titul. V sezóně nasbíral celkem úctyhodných pětačtyřicet kanadských bodů.

Po tomto úspěchu odešel do finského Ässätu Pori, zde strávil celkem rok a půl. V dalším ročníku zamířil pro změnu do Švédska, tam oblékal dres MoDa. Po této zkušenosti se vrátil zpět do rodné země a nastupoval za pražskou Slavii, později za Karlovy Vary. Následně si vyzkoušel hokej také v Německu, když přešel do týmu Kolínských Žraloků.

V předminulém ročníku zavítal do Ústí nad Labem, kde je platným článkem výběru trenéra Petra Rosola. Nyní má vyřízené střídavé starty do pražské Slavie, kde v minulosti působil. Může se pyšnit také reprezentačními starty, a to kupříkladu na olympijských hrách v Lillehammeru. Letos zatím v dresu Slovanu nastřádal osmadvacet bodů (8+20).

Statistiky Jana Alinče v sezóně 2011/12
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
24 8 20 28 +16 6

Zajímavosti k zápasu

» V dresu Ústeckých řádí bývalý hradecký kapitán Jaroslav Roubík. Ten byl v minulé sezóně lídrem hradeckých statistik, letos vede ty ústecké.

» Ústí dokázalo nastřílet nejvíce branek v lize (147).

» Nadcházející soupeř hlásí početnou marodku. Do zápasu nejspíše nenastoupí bratr Ondřeje Poživila, Lukáš. Nadále pak Rok Pajič, Miroslav Gureň a zraněni jsou také dva brankáři Pavel Francouz se Zdeňkem Orctem.

» Minulé utkání se postavil do branky Martin Falter, ten se v Hradci nedávno představil v dresu Písku. Zopakuje si start?

Středeční zápas začne v 18:00 na hradeckém zimním stadionu. Při přestávkové soutěži budete mít příležitost vyhrát pronájem vozu na víkend. Přijďte podpořit hradecké borce a pomoc jim zdolat silného soupeře! Ze zápasu bude připraven mimo jiné tradiční textový on-line přenos. Duel bude řídit pan hlavní rozhodčí Jaromír Vampola a na lajnách mu budou asistovat pánové Václav Guth a David Rittich.

Sestavy z minulých utkání
Čech – Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Koudelka, Moskal – Valášek, Záhorovský, Kadlec – Rytnauer, Filip, Macháň. Trenér: Jiří Mička.
Falter – Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Voráček, Holomek, Husák, Jiří Suchý – Šagát, Roubík, Ludvík – Třetina, Pazourek, Daniel Boháč – R. Kovář, Rod, Handlovský – Laš, M. Čermák. Trenér: Petr Rosol.