čt 15.12.2011 | Lenka Jonešová

Zápas se nám vůbec nevyvedl, smutnil Milan Karlíček

Do středečního atraktivního duelu proti Ústeckým Lvům se zapojil i navrátilec do sestavy Milan Karlíček, který se vrátil z měsíčního hostování ve Skalici. Utkání, ve kterém na straně hostů nastoupil i dlouholetý exhradecký kapitán Jaroslav Roubík, skončilo prohrou domácího týmu 2:4. „Ústečtí hráli dobře, měli jsme štěstí, že neproměnili všechny šance, které měli,“ okomentoval utkání zkušený obránce.

Ty jsi po měsíci nastoupil do utkání v hradeckém dresu. Prohráli jste 2:4, jak zápas hodnotíš?
Mně se to těžko hodnotí, protože jsem byl posledních pár týdnů zvyklý na trochu jiný hokej. Ale všichni jsme viděli, že Ústí hrálo dobře. Ještě jsme měli štěstí, že nevyužili všechny šance, když nás hodně podržel Kuba Čech. Bez něj by výsledek vypadal úplně jinak. Z naší strany to dnes byla hodně špatná hra.

První třetina skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé třetině vám ale soupeř odskočil o dvě branky a to byl zřejmě rozhodující faktor utkání…
Zřejmě ano, ale já si nemyslím, že by byla první třetina vyrovnaná. Ústečtí tam měli dalších asi pět vyložených šancí, které neproměnili, takže ten výsledek mohl po první třetině vypadat úplně jinak. Jak už jsem říkal, dnešní zápas se nám nevyvedl.

Dnes jste chybovali v obranné fázi a hosté těchto chyb využili…
Nemyslím si, že to bylo jen o obráncích. Je totiž strašně jednoduché říct, že chybovali obránci, ale hokej je kompaktní hra, kde má hrát pět lidí dopředu a pět lidí dozadu. Nikdy se nejedná o chybu jen jednoho hráče, ale vždycky jde o všech pět hráčů, kteří na ledě jsou.

Na obou stranách dnes hodně vynikali gólmani, kteří drželi své týmy…
To je naprostá pravda. Náš Kuba Čech odchytal vynikající zápas a jenom potvrzuje své kvality. Podle mého názoru je obrovská chyba, že ho my ostatní necháváme tolikrát na holičkách. Na druhou stranu ale vynikne a je vidět. (směje se) Martin Falter chytal taky výborně, dneska nás hodně potrápil.

Nějakou dobu jsi teď působil ve slovenské Skalici. Mohl bys porovnat slovenskou nejvyšší ligu s českou první ligou?
Tyhle dvě ligy se hrozně špatně porovnávají. Každá liga je jiná, slovenská soutěž je odlišná. Hra je rychlejší, dynamičtější a všichni hráči chtějí hrát. Já tady mám někdy pocit, že někteří hráči ten puk ani nechtějí. Nevím, z jakého důvodu, ale je to prostě tak. Takže v tomhle je asi největší rozdíl. Všichni chtějí hrát a prosadit se. Mně se to hodnotí strašně snadno a to z toho důvodu, že jsem byl v týmu, který má formu a na co sáhne, to mu vyjde. Díky tomu ta situace tam je trochu jiná.

Znal jsi před odchodem do Skalice někoho z týmu, nebo jsi šel takzvaně do neznáma?
Znal jsem tam spoustu kluků. Je tam dost Čechů, ale i Slováků, se kterými jsem hrál. Hraje tam Honza Hruška, který se mnou působil tady v Hradci. Takže mohu říci, že dobrou polovinu týmu jsem znal.

Jak bys zhodnotil své působení ve slovenském týmu?
To se těžko hodnotí. Tohle je otázka spíše pro trenéry Skalice, než pro mě. Je na nich, aby mě ohodnotili a objektivně řekli, zda se mnou byli nebo nebyli spokojení. Co se týče mých pocitů z působení ve Skalici, tak jsem tam byl naprosto spokojený. Mají tam výborného trenéra a myslím si, že od toho se to všechno odvíjí.

Musel sis v dnešním zápase zvykat na jiný styl hokeje? Překvapilo tě něco?
Co se týče rychlosti a techniky hokeje, tak to je stejné jako na Slovensku. Kluky tady znám už dlouho, takže jsem si na nic nemusel znovu zvykat. Navíc jsem nebyl pryč nijak dlouho. Možná jsem čekal, že zápas bude vyhecovanější a zapálenější pro hru. To je asi tak jediné.