Preview k zápasu
pá 7.1.2011 | Sanny Muharem

Na Hradec čeká těžký zápas v Chomutově

Po promarněném středečním duelu s Havlíčkovým Brodem se v sobotu hradečtí hokejisté vydají na sever Čech, kde na ně nečeká žádná lehká bitva. Zavítají totiž na led Chomutova, který se aktuálně nachází na druhé pozici první hokejové ligy s počtem 66 bodů, přičemž na první Ústí ztrácí pouhé dva body. Utkání začne v 17:30 hodin v Chomutově.

0 utkání bez vstřelené branky 0
7:1 (Havl. Brod) nejvyšší výhra 6:1 (Litoměřice)
2:7 (Havl. Brod) nejvyšší prohra 2:8 (Benátky)
Petr Jíra(12+14) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (17+17)
Vladimíř Novák: 13 nejlepší střelec Jaroslav Roubík a Vít Budínský: 17
Zdeněk Skořepa: 15 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 19
Lukáš Pulpán: 81 min. nejtrestanější hráč Vít Budínský: 46 min.
Miroslav Hanuljak: 92,24% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,35%

Forma

Hradec ve středu v podvečer přivítal v rámci prvního zápasu v novém roce Rebely z Havlíčkova Brodu. Zápas se téměř polovinu hrací doby vyvíjel podle představ domácích a nikdo by ani v tom nejhorším snu nečekal, že by Hradec mohl za stavu 4:0 přijít o body. Opak byl však pravdou! Havlíčkobrodští nastartovali spanilou jízdu a ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat. A když pak v prodloužení využili hosté přesilovou hru, mohli se radovat z bonusového bodu. Hostující forvard Miroslav Třetina přitom zaznamenal hattrick. Pokud se však podíváme ještě o kolo zpět, zjistíme, že Hradečtí si odvezli tři body z ledu Berouna, kde vyhráli těsně 1:0. Východočeši v této chvíli okupují čtvrtou příčku s počtem 58 bodů.

Chomutovští ve středu taktéž prohráli, a to dokonce v základní hrací době. V Jihlavě přišli o vedení a Dukla využila domácí prostředí k výhře 3:2. Avšak ještě předtím chomutovští hráči dokázali zdolat v regionálním derby Ústí nad Labem 3:2 před zraky svých fandů. Jak již bylo zmiňováno, aktuálně Severočechům patří druhá příčka, když se pyšní 66 body.

Chomutov hlásí novou akvizici

Chomutovské řady posílí slovenský obránce Tomáš Slovák. Tento sedmadvacetiletý bek přichází z ruského Jekatěrinburgu, tedy z týmu, který působí v ruské KHL. V sobotu by měl Tomáš Slovák již nastoupit do utkání a znepříjemnit tak činnost hradeckým útočníkům. Letos odehrál v Rusku celkem 21 zápasů.

Vzájemné zápasy

Ty se letos konaly zatím pouze dva. V tom prvním Chomutov udolal hradecké hráče pod Bílou věží 3:1 a odvezl si tak všechny body. Druhý se konal teprve nedávno, v rámci posledního kola před Vánoci v Chomutově. Zde Hradec přišel o vedení až tři minuty před koncem a v následné loterii zvané samostatné nájezdy byli úspěšnější opět domácí a vyhráli tak 4:3.

Hráčský kádr

Neopomeňme také jednotlivce. Kanadské tabulce Chomutovských vládne zkušený útočník Petr Jíra, jenž prozatím nasbíral šestadvacet bodů za dvanáct vstřelených branek a čtrnáct asistencí. Na záda mu dýchá spoluhráč Milan Kraft s čtyřiadvaceti body (11+13). V brance vládne Miroslav Hanuljak, který letos nastoupil do 24 zápasů a může se chlubit úspěšností 92,24%.

Zápas začne v 17:30 hodin na chomutovském ČEZ stadionu. Kdo se nechystá vážit cestu až na sever Čech, bude moci sledovat tradiční textový on-line přenos, který zajistí domácí redakce. Na tento zápas byla také delegovaná trojice rozhodčích. Jako hlavní nastoupí pan Kubičík a na čarách mu budou asistovat pánové Dřínovský a Chocholouš.