Ohlasy k zápasu
út 19.3.2019 | Petr Šatalík

Na dvě utkání ještě sérii nikdo nevyhrál, ví Tomáš Vincour

Z útočníků Mountfieldu HK pobyl na ledě v druhém utkání čtvrtfinálové série s Kometou nejdelší dobu. Na bránu soupeře vyslal dvě střely, připsal si hit, ale také čtyři trestné minuty. Na vhazování uspěl v polovině případů. Tomáš Vincour zatím nenašel recept na své bývalé spoluhráče. Hradec sice Brno v obou zápasech play off přestřílel, jenže trefu zaznamenal jen jedinou, což je pochopitelně málo.

Tomáši, takto jste si vstup do série určitě nepředstavovali, v čem je problém?
Trápí nás produktivita, srážely nás naše fauly. V přesilovkách nedáváme góly a přitom právě ty rozhodují zápasy, takže se na to musíme podívat. Myslím si ale, že to stále není ztracené. Je to sice 0:2, máme hlavy dole, ale zítra je nový den a na dvě utkání ještě nikdo sérii play off nevyhrál. Do Brna pojedeme s tím, že tam musíme oba zápasy urvat.

Kde vidíte u vašich početních výhod hlavní potíž?
Málo střílíme,Čiliak všechno vidí, takže to musíme změnit, v pátek tam vlétnout a ty přesilovky zlepšit.

Jak se vám vůbec zatím jeví gólman Komety?
Chytá samozřejmě dobře, ale tohle je o nás, stejně jako celé play off. My se musíme soustředit sami na sebe, hrát svůj hokej. Chybí nám větší důraz do brány, víc střelby.

„Ať jsou to třeba špinavé góly, play off není o hezkých trefách, je to o tom, kdo dá víc branek a vyhraje.“

81 Tomáš Vincour (o hradeckém trápení v koncovce)

Je asi hodně těžké vstřebat, že dobře začnete, ale pak padne gól do vaší sítě a už se vezete…
Myslím, že nehrajeme špatně, šance tam jsou, ale bez branek se vyhrát nedá. Když to tam nepadá, tak to tam musíme dotlačit za každou cenu, ať jsou to třeba špinavé góly, play off není o hezkých trefách, je to o tom, kdo dá víc gólů a vyhraje utkání.

Jaký bude tedy váš plán na pátek? Prvním krokem je asi vrátit sérii do Hradce, že?
Už teď se připravujeme na to, že tam jedeme s tím, že musíme uspět. Třetí zápas prostě musíme vyhrát.

V sezóně vás zdobila úspěšnost v oslabení, teď ale Kometa ve svých početních výhodách často skóruje, chybí citelně Michal Dragoun?
Samozřejmě, Dragy hrozně chybí, stejně jako každý hráč, který je součástí tohohle týmu a nemůže hrát. Právě přesilovky a oslabení nám teď nejdou, takže je musíme do dalšího utkání vypilovat, abychom tyto situace mohli využívat my.

Fanoušci zůstali v sektoru i po páté inkasované brance, za to jim asi patří velký dík. Teď ale budou potřeba i v Brně, v DRFG Areně bývá hodně bouřlivá atmosféra…
Musíme jim poděkovat, přišlo jich plno, jsou tu s námi po celou sezónu, fandí nám celý rok a i tentokrát byli fantastičtí, takže to chceme urvat pro ně, sérii ještě vrátit domů. Jak říkám, je to jenom 0:2, hraje se na čtyři utkání a nevidím důvod, proč bychom je nemohli vyhrát my.