Ohlasy k zápasu
ne 26.1.2020 | Anna Marie Kokrhounová

Na konci druhé třetiny jsme mohli korigovat, mrzí Michala Dragouna

Dvě výhry a dost. Hradec pod Ještědem nedokázal navázat na předchozí úspěchy proti Zlínu a Vítkovicím a s rozjetými libereckými Tygry prohrál 1:5. Mountfieldu se nic nedařilo, přesto v 39. minutě vykřesal Michal Dragoun svým gólem ještě malou jiskřičku naděje. Více šťastných tref si Východočeši však již nepřipsali a domů odjeli z Liberce letos poprvé s prázdnou.

Proti Tygrům to z hradeckého pohledu nebylo ono už od začátku, kde byl problém?
Nemusíme si nic nalhávat, byl to od nás špatný zápas. Vůbec jsme nedonutili Liberec udělat nějaké chyby. Nedrželi jsme pokyny a nebruslili jsme. Nemá cenu říkat další věci.

Předchozí dva zápasy ale Hradci vyšly, co se stalo?
Vyšly možná tak bodově. Taky jsme nehráli úplně dobře, ale nějakým způsobem jsme to ukopali. Jasně jsme si říkali, že předtím jsme to se špatným výkonem nějak zvládli, ale proti Liberci to nesmíme nechat náhodě. Bohužel jsme se na to asi špatně vyspali.

Liberec je doma nejsilnějším týmem extraligy, v čem tkví jeho síla?
Jsou sebevědomí a když dostanou soupeře pod tlak, sebevědomí jim ještě víc naskočí. Hráli dobře, bruslili a byli výborní kombinačně.

Víme, jaká je tabulka a zápasy jsou pro nás poslední dobou hodně důležité. “

29 Michal Dragoun (o nutnosti v závěru sezóny bodovat)

Nedařilo se vám ani v přesilovkách, je ale něco, na čem se dalo ještě stavět?
Myslím, že ke konci druhé třetiny jsme měli záchvěv. Tam jsme to mohli se štěstím trochu zkorigovat, ale nedali jsme to. A byla možná ještě malinkatá šance se zápasem něco udělat, ale nepodařilo se nám dát druhý gól a tak to byl jasný zápas.

Vstupy do utkání se vám v poslední době příliš nedaří. To je asi první věc, na které zapracovat, že?
Víme to. Nejsme hloupí, máme videa a snažíme se. Ale bohužel máme teď nějaký blok nebo nevím, jak to nazvat. Laxnost určitě ne. Teď se to prostě nedaří a jediná možnost je, hodit to za hlavu, už o tom nemluvit a naskočit lépe do dalšího zápasu.

Byl jste jediným hradeckým střelcem utkání, velkou zásluhu na vašem gólu má ale také Lukáš Žejdl…
Samozřejmě. Krásně to dal přes hokejku a i gólman mu na to skočil, takže já měl prázdnou bránu. Liberec hrál dobře a my jsme tam toho moc neměli. Když tam občas něco uplavalo, byly z toho takové rychlé protiútoky.

V úterý vás doma čeká Kladno, které se chce ještě poprat o předkolo. Vidíte v tom zápas pravdy?
Víme, jaká je tabulka a zápasy jsou pro nás poslední dobou hodně důležité. Víme, jak je to před náma a za náma. Neřekl bych, že to bude jiné utkání o víc bodu, nebo jak se to říká, ale je to strašně důležité.