Fanoušci
po 21.9.2015 | Klára Petrásková

Na nábřeží sportu nechyběl ani hokej – prezentovala se zde mládež Mountfieldu

V neděli 13. září se v Hradci Králové konal již čtvrtý ročník akce zvané Nábřeží sportu. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si některý z pestré nabídky tradičních i méně známých sportů, zhlédnout nějaké z mnoha zajímavých vystoupení či získat informace o daném sportovním odvětví u klubových stánků. Samozřejmě zde nemohlo chybět ani stanoviště hokejové.

Celá akce odstartovala ve 13 hodin na Eliščině nábřeží a pokračovala až do šesté hodiny večerní. Slunečné počasí bylo jedním z důvodů, že sportovní událost měla hojnou návštěvnost a pozitivní ohlasy. Mimo jiných zde měl vyhrazený svůj prostor i Mountfield HK. V jeho stánku byli přítomni zástupci klubu připraveni odpovídat na veškeré dotazy návštěvníků.

Svůj prostor na pódiu využil hradecký klub ke své prezentaci a podání informací o probíhajícím náboru dětí do kurzu bruslení. Představen byl také mistrovský pohár mladších dorostenců a pohár získaný za druhé místo dorostenci staršími. Diváci si také mohli prohlédnout nové mládežnické dresy, které jsou tento rok již v barvách Mountfieldu.

To ale nebylo zdaleka všechno. Hráči osmých tříd na stanovišti v průběhu odpoledne předváděli, jak vypadají jejich tréninkové jednotky na suchu, a ukázali tak veřejnosti, že hokej není pouze o bruslení. Zájemci měli možnost si na sebe obléknout hráčskou výstroj a děti si mohly vyzkoušet střelbu na bránu.

Celou akci si pochvaluje i mládežnický trenér Patrik Stehno. „Jsme rádi za každou příležitost, jak klub představit lidem, co na hokej třeba běžně nechodí. Také se snažíme zaujmout děti, aby je hokej bavil a měly důvod se mu více věnovat. Navíc kluci byli rádi, že měli trénink trochu zpestřený a mohli se předvést v nových dresech ostatním sportovcům. I z tohoto pohledu jsou takovéto akce potřeba,“ říká hlavní kouč třetí a čtvrté třídy.