Ohlasy k zápasu
ne 16.11.2014 | Lenka Jonešová, Zdena Bobková

Náš výkon byl strašidelný, zlobí se Pavel Kantor

Hradečtí hokejisté nedokázali navázat na výhru na domácím hřišti a v nedělním utkání na ledě Mladé Boleslavi nezískali ani bod. V utkání jednadvacátého kola Tipsport extraligy dokázali vsítit pouze jedinou branku, o kterou se v závěrečné power-play postaral Roman Kukumberg. Prohře nedokázal zabránit ani Pavel Kantor, přestože si připsal 41 zákroků.

Venku jste prohráli počtvrté v řadě. Jak byste zápas zhodnotil?
Náš výkon byl strašidelný. Po tom, co jsme tady předvedli, bychom asi nevyhráli ani na ledě nějakého druholigového týmu. Musíme se nad tím zamyslet.

V první třetině jste se v brance pořádně zapotil, šlo na vás 21 střel. Jak jste se cítil?
Abych řekl pravdu, tak jsem byl zavařený jak kompot (usmívá se). Vážně, první třetinu jsem měl hodně práce, ale paradoxně jsem se cítil dobře. Je lepší, když na vás jde víc střel než nic. Říkali jsme si, že se musíme zlepšit do druhé třetiny, ale bohužel, náš výkon byl nemastný neslaný.

Co podle vás rozhodlo o výhře Mladé Boleslavi?
Těžko říci, prostě celých šedesát minut. Po utkání v Litvínově jsme si v šatně říkali, že poslední venkovní zápasy hrajeme strašně a musíme hrát jinak. Přijeli jsme do Boleslavi a hráli jsme to samé. Po tomhle výkonu jsme ani moc na body myslet nemohli.

Boleslavi psychicky pomohlo, že vstřelila první gól. Jak byste tuto situaci popsal?
Viděl jsem, že je Pacovský hodně rozjetý a čekal jsem, že mi to dá do bekhendu, tak jsem mu chtěl vypíchnout puk. Měl jsem betony u tyčky, ale on to trefil nahoru. Měl jsem zakročit jinak, částečně je to samozřejmě můj gól.

V závěrečné power-play pro vás vykřesal jiskřičku naděje Kukumberg, povzbudila vás jeho branka?
Samozřejmě, stáhli jsme skóre na rozdíl jednoho gólu, ale bohužel jsme hned dostali další do prázdné brány. Je škoda, že jsme po tom kontaktním gólu nevyválčili aspoň bod, se kterým bychom byli po našem předvedeném výkonu spokojení. Ale když doháníme dvougólovou ztrátu, tak je to všechno na dlouhé ruce. Asi bychom si ty body ani nezasloužili.