Ohlasy k zápasu
so 25.10.2014 | Lenka Jonešová

Nebránili jsme, ani nenapadali, hledá příčinu porážky Jiří Šimánek

Hradečtí hokejisté odjížděli do české metropole s cílem získat tři body a připsat si šestou výhru v řadě. Ze zápasu se Spartou, který byl přímým soubojem o třetí místo v tabulce Tipsport extraligy, se ale do východních Čech vrátili s prázdnou. Po napínavém boji podlehli Spartě 3:4. Nepříliš vydařené utkání zhodnotil kapitán Jiří Šimánek.

Jirko, přímý souboj o třetí místo v tabulce se vám příliš nevydařil. Jak byste ho zhodnotil?
Začátek se nám moc nepovedl, nehráli jsme dobře. Naštěstí jsme poté dali kontaktní gól na 2:1, takže pro nás výsledek po první třetině nakonec vypadal docela dobře, i když naše hra nebyla nic moc. Pak jsme konečně vyrovnali na 2:2, ale hned jsme dostali gól na 3:2, což byl asi zlomový moment.

Spartu jste přestříleli, ale na gól jste se hodně nadřeli. Čemu to přisuzujete?
Domácí hráči dobře blokovali naše střely a my jsme je bohužel většinou trefovali. Škoda, že nám tam neprošlo o nějakou střelu, kterou bychom dorazili za gólmana, víc.

Nechávali jsme soupeře příliš rozjíždět

V zápase vám hosté několikrát ujeli do přečíslení, ze kterých se dostávali do nebezpečných šancí. Kde vidíte příčinu?
Sparta hraje výborně dopředu, má šikovné hráče, kteří si to umí poslat. Hlavně zezačátku, kdy jsme byli ve středním pásmu. Ani jsme nebránili, ani jsme nenapadali. Nechávali jsme je hodně rozjíždět a v plné rychlosti jezdit na beky. Tam bych asi hledal příčinu.

Na prvních dvou gólech se opět podílela vaše formace, která si také v utkání vypracovala nejvíce šancí a byla velmi aktivní...
Rozdíl byl asi v produktivitě, dali jsme dva góly, jinak si ale myslím, že třeba čtvrtá lajna hrála výborně. Kluci měli několik dobrých střídání.

V závěru třetí třetiny byl nepříjemně sražen Tomáš Knotek, který se jen těžko zvedal z ledu. Máte o něm nějaké zprávy?
Nevím, jestli má něco s kolenem nebo kotníkem, zatím k tomu víc nevím. Viděl jsem ho pokulhávat, ale doufám, že bude v pořádku.

Na tabulku se nesoustředíme, potřebujeme sbírat body

Po patnácti extraligových kolech máte na kontě 10 výher a 5 prohraných utkání. Jak hodnotíte dosavadní průběh letošní sezóny?
V téhle fázi je důležité sbírat body, takže se nějak extra nesoustředíme na to, kde se pohybujeme v tabulce, ale spíš aby se hra ubírala nějakým směrem. Pracujeme na tom, abychom vždycky měli na čem založit další utkání a poučili se z chyb.

Ze zmíněných pěti proher jste na domácím kluzišti nebodovali pouze jednou. V čem se skrývá kouzlo, že se vám doma tak daří?
U nás jsou teď, když je teplo, docela ztížené podmínky, takže jsou většinou naše zápasy takové ubojované. Asi taky máme štěstí, jdeme tomu více naproti. Samozřejmě, že jdeme vždycky za vítězstvím a nechceme doma před diváky remizovat nebo prohrát. Zatím se nám tam puky docela odráží a daří se nám. Tady na Spartě to ale bohužel bylo naopak a prohráli jsme.

Do Prahy vás přijeli povzbudit tři autobusy fanoušků. Jak jste vnímal atmosféru při zápase?
Fanoušci byli super. Viděl jsem, že byla zaplněná celá strana za brankou jen našimi fanoušky, takže podpora byla fakt vynikající.