so 28.3.2015 | Jan Vavřina

Nedělní utkání s Jihlavou? Zápas o všechno, ví Ondřej Kovářů

Tři barážové zápasy ze čtyř má juniorka Mounfieldu za sebou, všechny maximálně úspěšně. Naposledy si poradila s Litoměřicemi, které na jejím ledě sfoukla 5:0! Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal Ondřej Kovářů, který dva góly vstřelil, jeden navíc připravil. Nejen podle něj už ale není čas se ohlížet zpět, všechno směřuje k nedělní velké bitvě s Jihlavou. A na tu vás všechny zve!

Vezmeme-li hodnocení utkání od začátku, asi budete souhlasit, že první třetina mohla vypadat z vaší strany lépe, co se týče proměňování šancí. Je to tak?
V první třetině jsme měli hodně šancí, hráli dlouhou přesilovku pět na tři, kterou jsme neproměnili. Byla to škoda, gólovek jsme měli hodně, držel je ale brankář. O to víc sil nás to potom stálo, když jsme museli dát další góly, abychom zvítězili větším rozdílem než Jihlava. To se nám nakonec podařilo. 5:0 je dobrý výsledek.

Trenér říkal, že musel po první třetině zvýšit hlas. Bylo to nějak dramatické?
Myslím, že trenér zvyšuje hlas vždycky. V kabině to snad letos bez zvýšení hlasu nebylo (usmívá se). Asi to potřebujeme, určitě to pomohlo.

S jakou taktikou jste šli do zápasu? Byla tam oproti posledním utkáním nějaká změna?
Chtěli jsme hrát to, co hrajeme pořád. Chtěli jsme je přejet během první třetiny, abychom je během půl zápasu položili a zbytek v klidu dohráli. Rozhodně jsme je nechtěli držet na rozdíl jednoho gólu. Více by pak kousali a stálo by nás to více sil.

Vy jste dal dva góly, k tomu asistence. Byl to váš vyloženě povedený zápas?
Proti Litoměřicím se mi hrálo dobře už minule. Byla to zásluha kluků, nahráli mi to a je dobře, že mi to tam padá.

Také ve třetím zápase v baráži vás podpořili fanoušci, jak se vám v té atmosféře hrálo?
Je to úžasný, že jich přijede tolik i do Litoměřic a že chodí i doma. Radost s nimi po zápase je fajn. Ještě jsem nezažil, aby na juniorku ven přijelo tolik lidí. Je to super.

Máte tři výhry, zbývá poslední…
S tím je spokojenost, ale poslední krok bude nejtěžší. Doufám, že ho v neděli uděláme.

Ten den přijede Jihlava, jaký to podle vás bude zápas?
Bude to zápas o všechno, určitě bude nervózní. Musíme do všeho skákat, a když vyhrajeme 1:0, bude to stačit.

Očekává se slušná divácká kulisa, jak byste fanoušky na zápas pozval? Co byste jim vzkázal?
Určitě to, aby jich přišlo co nejvíc, abychom to v neděli, doufám po úspěšném konci, mohli společně oslavit.