po 6.10.2014 | Tomáš Kouba, Jan Vavřina

Nějak jsem holt začít musel, říká Jaroslav Pavelka o své premiéře

Jednadvacetilený odchovanec hradeckého hokeje, Jaroslav Pavelka, si odbyl svůj debut v nejvyšší české soutěži. Přestože zápas nedopadl podle jeho představ, je si hodnoty své první zkušenosti vědom. Na svůj první zápas v kariéře v extralize, v němž jeho celek inkasoval šestkrát, jen tak nezapomene...

Nastoupil jste do prvního zápasu v extralize. Čekal jste vůbec, že byste se tam mohl proti Třinci dostat?
Třinec je kvalitní soupeř a vy musíte být připraven na každý zápas. Bohužel to po deseti minutách bylo 3:0, pak se to už těžko dohánělo.

Jaké to bylo nastoupit do prvního zápasu, a ještě za takového stavu?
Pro mě to byla obrovská zkušenost. Mrzí mě, že jsme takhle prohráli. Nějak jsem holt začít musel...

Martin Adamský vám dal tři branky. Byl to vyloženě hráč, který vás strašil nejvíce?
To se takhle říct nedá, na to jsem v bráně vůbec nemyslel. Šel jsem do kasy trošku s respektem, chtěl jsem se ukázat, ale bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Musíme na to rychle zapomenout a jít dál.

Bylo to na druhou stranu lepší v tom, že už prakticky nešlo co zkazit, než tam jít třeba za stavu 1:1?
Na tohle jsem nemyslel. Šel jsem do brány s tím, že budu chtít co nejvíce pomoci klukům.

Říkali vám něco kluci v kabině o první přestávce, když se vědělo, že nastoupíte?
Říkali mi, na co mám dát pozor. Že se Třinečtí snaží rychle napadat, proto mám puk rychle rozehrávat. Povzbudili mě a šel jsem na to.

Celkově se zápas nepovedl, co změnit do dalších utkání, aby se začalo dařit hlavně v útoku?
Nedali jsme žádný gól, i když jsme šance měli. Po první třetině si myslím, že jsme se trošku zvedli, ale bohužel gólů je zatím málo.

Jak budete vzpomínat na svou premiéru?
Je to můj první extraligový zápas, takže v paměti ho mít budu. Bohužel jsme prohráli, ale to se nedá nic dělat. Musíme rychle na tenhle zápas zapomenout a připravit se na další.

Bude vám to ležet dlouho v hlavě, nebo to zvládnete rychle přejít?
Zápas už skončil, a tak nemá cenu ho dál rozebírat.