pá 29.11.2019 | Jan Brůna, Kamila Ströerová

Nemůžeme být hamouni, hlásí Radek Smoleňák. Dva body bere

Radek Smoleňák vlétl do zápasu s Karlovými Vary jako uragán a už po 54 vteřinách poslal Lvy do vedení. Ti ho ještě do konce první třetiny navýšili, ve druhé části o něj však zásluhou Vojtěcha Poláka přišli, a výhru 3:2 tak ubojoval Hradec až v prodloužení. Hostující kapitán nastoupil ve druhé formaci s Matějem Chalupou a Lukášem Cingelem. Jak si váží dvou získaných bodů a co říká na podporu fanoušků?

Radku, do zápasu jste vstoupili velmi dobře. Co se stalo ve druhé třetině, kdy jste ztratili dvoubrankové vedení?
Zase naše chyba… Pustili jsme je do hry tím, že jsme udělali nesmyslný faul v útočném pásmu a oni to dobře sehráli. Plus jsme ještě dostali gól, když jsme je nechali ujet, já jsem to špatně pokryl, brankář ztratil hokejku – shoda náhod. Troufnu si říct, že kdybychom nebyli tolik vylučovaní vepředu, v klidu hrajeme dál, ale dostali jsme je na koně. Po tom průběhu jsme určitě rádi, že jsme to dotáhli.

Do třetí periody jste šli za stavu 2:2. Co bylo pro vás nejdůležitější?
Nefaulovat, to byla první věc. Protože víme, že když nebudeme faulovat, nějakým způsobem umíme hrát a dotáhnout to do vítězného cíle. To jsme splnili a dva body jsou dobré, nemůžeme být úplní hamouni.

Z Karlových Varů si tedy odvážíte dva body. Po utkání v Mladé Boleslavi určitě cenné…
Pro nás je každý zápas důležitý. Vary mají talentované mužstvo, které tu už budují nějaký ten pátek, a hraje se proti nim nepříjemně, o to více si vážíme dvou bodů. Jak už jsem říkal, teď jsme v situaci, kdy musíme sbírat každý.

„Utkání je opravdu hodně, spíše než fyzicky jsme ale unaveni psychicky.“

70 Radek Smoleňák (o rychlém sledu zápasů)

Nepadá na vás už trochu únava, když kromě extraligy hrajete ještě Ligu mistrů?
Jsme výborně trénovaní (směje se)! Utkání je opravdu hodně, spíše než fyzicky jsme ale unaveni psychicky. Zápas se vším všudy trvá celý den, ale věřím, že jsou i horší práce. Hokej jsme si vybrali, máme ho rádi a musíme si to užívat.

Náročné musí být především cestování, že?
My máme jedno z lepších cestování, protože Hradec je uprostřed všeho. Navíc nejezdíme po tý Transsibiřský magistrále na Brno, takže se to celkem dá (směje se).

Fanoušci vás velmi podporují i na výjezdech, jak si to užíváte?
Jsme za to rádi. Když si vezmu, jak letos hrajeme, vážíme si toho hodně. Rádi bychom jim ale udělali radost trochu více, odvděčit se našim příznivcům je taková motivace.