Akademie ČH
so 21.3.2015 | Martin Voltr

Nic není ztraceno. Ve Zlíně musíme jít na krev! burcuje František Hnik

Úvodní semifinálová bitva se starším dorostencům nepovedla podle představ. Sérii se Zlínem zahájili na domácí půdě, ovšem za šedesát minut zápasu neskórovali a prohráli nejkrutějším výsledkem 0:1. Podobnou situaci už ale zažili ve čtvrtfinále proti Pardubicím, které pak zvládli otočit! „Věřím, že to u nich můžeme urvat. Ale musíme do toho dát naprosto všechno,“ nabádá útočník František Hnik.

Fotbalová porážka vždy mrzí, ovšem pro každý sport platí, že bez gólu se vyhrát zkrátka a jednoduše nedá. „Chyběla nám střelba, hlavně od obránců. Nějaké šance jsme sice měli, ale nedařilo se nám je proměňovat,“ smutí František Hnik, jehož tým jako by trochu postrádal potřebnou jiskru. „Proti Pardubicím jsme byli úplně jiný tým, každý hrál nadoraz. Tohle nám proti Zlínu chybělo.“

Hradečtí se museli vyrovnat s velkým oslabením sestavy. To samo o sobě pochopitelně není výmluva, ale role ostatních bojovníků se tím o kus ztížila. Kvůli trestům po bitce z posledního zápasu s Pardubicemi nemohli hrát Emil Veselý a David Malík, zranění nohy vyřadilo Tomáše Hofmana a opory Filip Hronek s Radovanem Pavlíkem dostaly povolávací rozkaz do juniorky.

„Trenér nám říkal, že musíme hrát pořád stejně, jako kdyby tady s námi byli. Ale bylo znát, že nám chybí. Předtím jsme hráli na čtyři pětky, abychom rozložili síly, ale teď jsme museli hrát na tři formace,“ říká Hnik.

V základní části se oba soupeři střetli dvakrát a vždy se radoval hostující celek. Hradec vyhrál ve Zlíně 4:3 po nájezdech, doma naopak 3:5 padl. Alespoň nějaké informace ale o sobě oba týmy měly. „Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Potřebovali jsme do toho dát víc, ale nedali jsme. Přitom jsme nebyli horším týmem,“ přemýšlí hradecký útočník, který obléká číslo třináct.

„Byl to vyrovnaný zápas. Akorát bych řekl, že Zlín se víc tlačil do střelby,“ dodává František Hnik. Poměr střel se zastavil na číslech 26:30, jediná z nich se ujala v 17. minutě, kdy jinak bezchybného Dominika Groha překonal Jiří Karafiát.

V sérii na dva vítězné zápasy tak má blíže k postupu do finále Zlín. Ale nic není ztraceno! To Královští lvi moc dobře vědí, vždyť už čtvrtfinále s Pardubicemi se jim povedlo obrátit, když v první bitvě také neskórovali. „Věřím, že to u nich můžeme urvat. Ale musíme do toho dát naprosto všechno, jít na krev!“ Hradečtí sice už postupem mezi čtyři nejlepší týmy extraligy dosáhli obrovského úspěchu, ale končit v žádném případě ještě nechtějí. „Chceme dojít co nejdál. Dostat se do finále a tam ještě zabojovat,“ uzavírá s odhodláním František Hnik.