ne 1.2.2015 | Tomáš Kouba

Nic těžkého, směje se Petr Beránek po ukázkovém zakončení do šibenice

Hokejisté Mountfieldu HK potvrdili aktuální formu, když byli po napínavém finiši s Karlovými Vary oceněni třemi body. Pomohla tomu také chirurgicky přesná střela Petra Beránka, který na konci první třetiny otevřel skóre zápasu. Série vítězných utkání je nyní na hodnotě šest a hradecký útočník nevidí důvod, proč by na ní měla mít reprezentační pauza negativní vliv.

Utkání se podařilo dotáhnout do vítězného konce, ale v závěru to bylo ještě dramatické, nemyslíte?
Dramatické to tedy bylo. Myslím si, že celý zápas nebyl takový, jaký jsme chtěli. Nehráli jsme dobře po celých šedesát minut, ale zaplať pánbůh, že jsme vyhráli.

Jaký moment byste v nedělním utkání označil za klíčový?
Ubránili jsme hodně oslabení. To si myslím, že byl klíčový moment. Ondra Kacetl zachytal dobře. Měli jsme hodně šancí a mohli jsme dát víc gólů, ale 3:1 je dobrý výsledek.

Blýskl jste se výstavní střelou, která skončila v šibenici karlovarské branky. Jak se to celé seběhlo?
Kotouč se ke mně dostal, ani nevím jak. Tak jsem si řekl, že vystřelím, protože potřebuji střílet (usmívá se). Moc prostoru tam nebylo, jenom nahoře. Zkusil jsem to a padlo to tam. Nic těžkého (směje se).

Zvítězilo se, i přes velkou absenci v obranných řadách. Znamená to tedy, že to zas takový malér nebude?
Myslím si, že ne. Ti mladší kluci hráli výborně a vedli si dobře.

Skalp Karlových Varů prodlužuje vítězné tažení již na šest zápasů, což je nejdelší série novodobého Mountfieldu vůbec. Co k tomu říct?
Je to strašně dobrý pocit vyhrávat každý zápas a všichni se cítíme dobře, když to takhle jde. Je to bomba.

Nemrzí vás, že přichází reprezentační pauza, zrovna když jste takhle rozjetí?
Poslední výhra před reprezentační přestávkou je to nejlepší, co nás mohlo potkat. Máme pár dní volno, pak půjdeme trénovat. Takže před sebou máme krásný týden.