Ohlasy k zápasu
ne 13.1.2019 | Radek Staněk, Klára Petrásková

Obrat? Zjednodušili jsme hru a víc stříleli, tvrdí Matej Paulovič

Dlouho se šlágr kola mezi Hradcem a Libercem vyvíjel lépe pro hostující celek, který po dvou třetinách držel jednobrankové vedení. Ve třetí části se ale Mountfield vzedmul k velkému obratu, který svou brankou nastartoval Matej Paulovič. Slovenský forvard si tak dal ideální dárek k nedělním 24. narozeninám.

Zápasy proti Liberci bývají tradičně velmi vyhecované. Zaměřovali jste se na tento fakt již během přípravy na utkání a čekali jste to?
Ano, čekali. Věděli jsme, že to bude vyrovnaný zápas a soupeři se teď daří. Naše první dvě třetiny nevypadaly moc dobře, dělali jsme chyby a neudrželi jsme se na puku. Ale ve třetí části jsme se vzchopili a vývoj otočili.

V úvodu jste měli sérii tří vyloučení. To sebere sebevědomí i dost sil, že?
Samozřejmě, sebere to síly hráčům na oslabení a další, kteří sedí na trestné lavici, zase mrznou. Takových faulů se musíme vyvarovat, protože byly úplně zbytečné a srážely nás dolů.

Liberec má velmi dobré přesilovky. Připravovali jste se speciálně i na ně?
Koukali jsme se, jak je hrají a řekli jsme si, jak to chceme hrát my. A myslím, že až na jednu situaci se nám to celkem dařilo.

Co stálo za velkým obratem během třetí třetiny?
Řekli jsme si, že musíme zjednodušit hru a více se tlačit do branky, hodně střílet s tím, že třeba dopadne nějaká dorážka. To jsme se snažili plnit a nakonec nám to tam napadalo. Tohle zkoušíme i na tréninku, trenéři nám to říkají, ale v zápasech se nám to zatím tolik nedaří.

„Otočit takové utkání stojí spousty sil, ale jsme za to šťastní a snad budeme tímto způsobem pokračovat.“

67 Matej Paulovič (o efektu velkého obratu)

Právě po takové akci jste skóroval i vy. Jak byste celou situaci zhodnotil?
Viděl jsem, že se puk odrazil, já do něho jen plácl a spadlo to tam. I se štěstím (usmívá se).

Po delší době se do branky vrátil Brandon Maxwell. Jeho výkon asi můžete pochválit, že?
Určitě ano. Ale oba naši gólmani chytají skvěle, ať už Jarda nebo tentokrát Brandon, který nás proti Liberci několikrát podržel.

Může být takový obrat proti silnému soupeři i psychickou vzpruhou?
Ano, doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů. Otočit takové utkání za třetinu stojí spousty sil, ale jsme za to šťastní a snad budeme tímto způsobem pokračovat i v pátek.

Vy sám v den utkání slavíte narozeniny a vstřelenou brankou jste si dal dárek. Už se vám to někdy podařilo a je branka o to cennější?
Upřímně řečeno si nevzpomínám. Možná loni, jestli jsme měli zápas… nevím. Ten den je sice trochu speciální, ale na zápas se soustředím úplně stejně. Navíc v klubovém sazebníku za to ani nic nemáme. A kdyby kluci něco chtěli, tak se budu hádat (směje se).