čt 29.9.2011 | Lenka Jonešová

Ondřej Poživil nabádá: Porážku musíme hodit za hlavu

Středeční utkání s Ústeckými Lvy fanouškům mnoho radosti nepřineslo. Před slušnou diváckou kulisou hradečtí hokejisté prohráli 2:7. Utkání však mělo zvláštní náboj pro mladého beka Ondřeje Poživila, za tým soupeře totiž nastoupil jeho o pět let starší bratr Lukáš.

Prohráli jste 2:7, co bys k tomu mohl říct?
Takovéhle dny ve sportu i v normálním životě prostě jsou. My se z toho musíme ponaučit, ale ještě je před námi čtyřicet pět kol, takže to prostě musíme hodit za hlavu a jet dál.

V šesté minutě jste už prohrávali o tři góly. Nepodcenili jste začátek zápasu?
Ne, určitě si nemyslím, že bychom ho podcenili. Spíše jsme nehráli to, co jsme měli. Myslím si, že všichni byli odhodlaní do toho dát všechno, ale prostě jsme nedodržovali pokyny, které jsme dostali, a z toho plynuly chyby.

Po Skleničkově faulu bylo nařízeno trestné střílení, které ale Martin Koudelka neproměnil...
Kdyby Koudy proměnil nájezd, tak by se asi hodně změnilo. Dostali bychom se do tlaku, soupeř by se začal bát o výsledek. Škoda, že to Koudy neproměnil nebo že jsme nesnížili na 3:2. Pak si myslím, že by zápas vypadal úplně jinak.

Na konci druhé třetiny jste dostali tři rychlé branky. Byl to rozhodující moment utkání?
Samozřejmě že byl. Pokud člověk prohrává o tři branky a ještě je před ním polovina zápasu, tak dát dvě branky v hokeji může být otázka jedné minuty. Ale pokud soupeř takhle odskočí, tak už se dá říct, že byl zápas po druhé třetině rozhodnutý. Ve třetí třetině jsme se už spíš snažili o to, abychom neinkasovali a hráli dobře dozadu.

V týmu Ústeckých Lvů nastupuje tvůj bratr Lukáš. Hecovali jste se před zápasem?
Teď už ani ne, my jsme v kontaktu pravidelně, voláme si. Máme spolu dobrý vztah. Ze začátku, když hrál za Budějovice a já za Litvínov nebo v zápasech v první lize, tam něco proběhlo, ale teď už ne. Je to příjemné zpestření, hrát proti bráchovi, je to něco jiného. Ale že bychom se vyloženě hecovali, to už ne.

Oba jste obránci, ale když se potkáte v souboji, šetříš nějak Lukáše?
Potkali jsme se několikrát. Člověk ale nemůže přemýšlet, že zrovna v tomhle rohu je brácha a měl bych ho kvůli tomu nějak šetřit. Naopak, když vím, že tam je, tak ho přitáhnu ještě víc. (směje se)

Chtěl by sis se svým bratrem zahrát v jedné obranné dvojici?
Když jsme hráli oba v Litvínově, tak se nám poštěstilo, že jsme spolu nějaké střídání odehráli. Samozřejmě by to bylo pěkné. Jak jsem říkal, máme spolu dobré vztahy a kdyby to někdy vyšlo, zlobit se nebudu.

V sobotu zajíždíte do Mostu. Jaký tam máte cíl?
Chceme přivést tři body, nic jiného se říct nedá. Most je nováček, ale má kvalitní kádr. Je tam spousta kluků, kteří už první ligu hráli, jsou to zkušení hráči. Myslím si, že to bude dost urputný zápas. Budeme bojovat a já věřím tomu, že přivezeme tři body.