Ohlasy k zápasu
út 4.12.2018 | Radek Staněk, Lukáš Foff

Oslava gólu? Vypadal jsem jako blázen, směje se Michal Dragoun

Cenný zářez přibyl na hradecké pažbě po úterním zápase proti Třinci. Lídra tabulky, který táhl sérii deseti výher v řadě, dokázal Hradec doma porazit 4:2. Doslova lví podíl měl na tomto vítězství Michal Dragoun, který konto Ocelářů zatížil dvěma góly, navíc zaznamenal i asistenci. Přestože si bodů považuje, nadále hodlá mužstvu pomáhat především jako defenzivní dříč.

Byl to velký zápas pro Hradec, ale i pro vás osobně, že?
Samozřejmě jsem rád, vstřelené góly mě těší. Důležité je ale hlavně, že jsme potvrdili dva body z Vítkovic doma proti takto silnému soupeři, navíc po dobrém výkonu. Takže super večer.

Jaké je vystoupit z role defenzivního pracanta a stát střelcem, který porazí nejlepší tým extraligy?
Pro mě je to pořád stejné. Jít po šanci, když se objeví. Jsem rád, ale nepřeceňuji to. Vím, že v pátek zase budu dělat svoji defenzivní práci a když se ukáže příležitost, třeba tam zase něco spadne. Jestli to bude příští zápas, nebo za měsíc, je jedno. Jako mladší jsem se za body hnal, ale postupně jsem našel svou roli.

Začátek přitom nebyl úplně ideální, když jste byl u inkasované branky.
Šli jsme tam do rány s Ráďou Pavlíkem, špatně se to odrazilo a skončilo v brance. Bohužel se to občas stane.

„Jako mladší jsem se za body hnal, ale postupně jsem našel svou roli.“

29 Michal Dragoun (o vývoji své hry)

Vaše druhá branka stála za to. Kolikrát za sebou byste dokázal takhle přesně trefit?
Asi málokdy (usmívá). Říkal jsem si, že se do rány položím celým tělem a uvidím, kam to poletí. Oslavu jsem si užil, myslel jsem, že Chajda (Matěj Chalupa) bude také skákat, ale vykašlal se na mě, tak jsem vypadal trochu jako blázen (směje se).

Utkání jste paradoxně zlomili ve třetí třetině, kde vás Třinec výrazně tlačil. Takové momenty jsou pak hodně o psychice, že?
Pro tým, který skóruje, jsou to vždy krásné pocity. Hodně to každého hráče povzbudí a lépe se pak i dohrává. Naopak druhý tým jde i po dobrém výkonu hodně dolů. I když na Třinci bylo vidět, že si hodně věří.

Cítíte teď formu po takto vydařeném zápase?
Nerad bych, aby to špatně vyznělo, ale už v posledních zápasech jsem se cítil super. Myslím, že pokaždé jsem měl několik střel. Teď se mi hraje dobře a jsem rád, že jsem toho nyní využil.

Navzdory výhře je zde prostor pro zlepšení přesilových her. Jak je vidíte vy?
Pořád na nich pracujeme. Někdy se to povede, někdy ne. Kluci, kteří na ně chodí, se jim na tréninku hodně věnují. Myslím, že se teď pro to dělá maximum.