Preview k zápasu
po 3.12.2018 | Lukáš Foff

Těžká váha. Do Hradce míří Oceláři se skvělou sérií v zádech

Na královéhradecké hokejisty čeká jeden extra složitý úkol. V předehrávce 31. kola zastavit aktuálního lídra Tipsport extraligy, kterým je Třinec. Ten má sérii deseti výher v řadě a kosí jednoho soka za druhým. Obě mužstva už se letos potkala dvakrát a pokaždé zvítězil domácí mančaft. Hradec se v úterý v 18:00 pokusí toto pravidlo potvrdit.

„Tím, že pocházím z Třince, je motivace proti Ocelářům vždycky o něco větší.“

45 Filip Pavlík (o zápasech s Třincem)

Východočeši v posledním zápase prohrávali na ledě Vítkovic 2:4 a zdálo se, že kýženou výhru z venku se opět nepodaří přivézt. Hradečtí však zabrali a nakonec dva body vybojovali. Filip Pavlík se k tomuto utkání ještě vrací. „Dostali jsme na začátku třetí třetiny dva rychlé góly, ale hokej se hraje až do konce, takže jsme pořád věřili, že můžeme vyrovnat či otočit. Body z venku jsou cennější a nám se je nedaří příliš sbírat, takže o to lepší byla cesta domů,“ přiznává úspěšný exekutor trestného střílení.

Další zápas bude z kategorie těch nejtěžších, protože do ČPP Arény přijede aktuální lídr z Třince, který má navíc velmi dlouhou sérii výher. Z tohoto slezského města pochází i hradecký bek s číslem 45, který přiznává, že jde pro něj o prestižnější duel. „Tím, že pocházím z Třince, tak motivace proti Ocelářům je vždycky o něco větší. My do toho utkání jdeme však týmově s tím, že chceme vyhrát, protože doma musíme sbírat body. Oni teď mají dlouhou šňůru výher, kterou budeme chtít překazit,“ říká hradecký bek.

Tabulka je sice hodně vyrovnaná, ale právě Třinec díky perfektním výsledkům z posledních zápasů vyčnívá. „Je vidět, že jim to lepí. Mají zřejmě štěstí víc nakloněné na jejich stranu a i díky tomu se takhle utrhli. Kádr mají ale samozřejmě výborný. Myslím si, že to bude aktivní zápas a snad se nám jej podaří zvládnout,“ zakončuje Filip Pavlík.

Třinec díky deseti výhrám v řadě vede tabulku

Oceláři se vezou na neskutečné vlně. Už deset utkání v řadě vyhráli a pomalu si začínají na samotném čele budovat solidní náskok. Na kontě mají 49 bodů, takže Liberec na ně už ztrácí bodů šest.

Jak už bylo zmíněno, Třinec válí. Hned sedm utkání ze zmíněných deseti však hrál na domácím stadionu, kde působí velice dominantně. Během této série ale porazil venku Olomouc, Spartu a naposledy Plzeň. Po rozpačitém úvodu sezóny se tedy Slezané našli a budou velmi těžkým soupeřem.

Jakou formu má Hradec, to je velký otazník. Na domácím ledě se mu zpravidla daří na výbornou, ale v posledním zápase zde podlehl Plzni. Naopak venku jsou výsledky poměrně bídné, ale v minulém kole Mountfield perfektně srovnal ve Vítkovicích a poprvé v sezóně ovládl nájezdy. Momentálně to ve vyrovnané tabulce stačí s 41 body na čtvrté místo.

Třinec má dobře rozloženou produktivitu

VladimírRoth
Třinecký bek je ve statistice +/- bodů s hodnotou +10 na druhém místě extraligy.

Do brankoviště Ocelářů se letos dostali čtyři brankáři, avšak jednička je pevně daná. Je jí Šimon Hrubec, který má úspěšnost zákroků 93,27 %. Toto skvělé číslo jej řadí na třetí místo extraligové tabulky mezi gólmany.

Produktivitu obránců táhne bezesporu Lukáš Krajíček. Ten je druhým nejbodovějším hráčem celého týmu s 16 body (5+11). Přes deset bodů se dostal z beků ještě Martin Gernát (5+7).

Žádný z hráčů prvního týmu ligy není v celkové tabulce produktivity v nejlepší desítce. Slezané mají body rozloženy mezi několik hráčů. Nejvíce jich posbíral Ethan Werek, a to 17 (9+8). Po 15 bodech mají Martin Adamský (10+5) a Roberts Bukarts (4+11).

S Oceláři letos již potřetí, oba týmy jednou vyhrály

Třinec se o vánočních svátcích zúčastní Spengler Cupu, takže se prosincový termín 31. kola přesunul. Obě mužstva se tak potkají už potřetí už teď. Nejprve v pátém kole Mountfield vynuloval třinecké hráče v ČPP Aréně a sám vstřelil dvě branky. Postarali se o ně Petr Zámorský a Matěj Chalupa. Před dvěma týdny však Třinečtí potvrdili svojí skvělou formu a doma naopak oni vyhráli 3:1.

Statistické okénko – Třinec …

  • … je nejslušnějším týmem. Nasbíral zatím pouze 218 trestných minut. Nejhorší Sparta už 345.
  • … má nejvyšší Radegast index s 611 body. Nejnižší mají Vary s 370 body.
  • … vstřelil druhý nejvyšší počet gólů, a to 72. Suverénně vede Liberec s 82 góly.
  • … využil nejvícekrát odvolání soupeřova brankáře. Už šestkrát pojistil zápas gólem do prázdné.
  • … v oslabení propustil třetí nejmenší počet střel na svoji bránu, a to pouze 124. Nejlepší je Zlín, který dovolil pouze 100 střeleckých pokusů.

Vstupenky v prodeji on-line i na pokladnách

Doražte podpořit hradecký tým proti velmi silným Ocelářům. Vstupenky na úterní zápas jsou stále k dispozici, zakoupit je můžete buď skrze on-line aplikaci nebo přímo na pokladnách ČPP Arény. Ty se v den utkání otevírají již ve 13:00 a vstupenky lze zakoupit i po začátku zápasu.

Sestavy z minulého utkání


Hrubec – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.