út 3.2.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Dnešní vítězství jsme si zasloužili”

Není lehkým úkolem zvládnout oba domácí zápasy v play - off. Hokejisté HC VCES Hradec Králové to však dokázali a vedou v sérii 2:0. Po první dvacetiminutovce se zdálo, že cesta ke druhému bodu bude jednoduchá, ale pak přišla nevydařená druhá třetina. ,,Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a začali jsme dělat chyby společně s hloupými fauly. Vše vrcholilo tím rychlým vyrovnáním," zaznělo z úst trenéra Pavla Pazourka. Ten společně s asistentem Jiřím Mičkou však své svěřence do třetí třetiny dobře nastartoval. ,,Trochu jsme museli zvednout hlas. Bez dřiny a zadarmo se v téhle soutěži nedá s nikým vyhrát," odtajnil trenér dění v hradecké kabině o druhé přestávce. Hradec má tedy možnost již ve čtvrtek ukončit osmifinálovou sérii. Třetí utkání začíná na severu Čech v 18:00.

Hradec zvládl i druhé domácí utkání a ujal se v sérii vedení 2:0. ,,Dva domácí zápasy po sobě jsou těžké a navíc jsme si to dnes hodně zkomplikovali sami. Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a začali jsme dělat chyby společně s hloupými fauly. Vše vrcholilo tím rychlým vyrovnáním. Obě branky byly naprosto zbytečné. Pak jsme se zase nakopli a třetí třetinu jsme dřeli. Z tohoto pohledu jsme si to vítězství zasloužili. Měli jsme ve třetí třetině několik šancí a škoda že jsme se neprosadili dříve. Bylo pro nás psychicky hodně náročné dohrát tu třetí třetinu,“ začal své hodnocení trenér Pavel Pazourek.

Po prvním utkání mluvil trenér Pazourek o nervozitě svých hráčů. Ta ve druhém utkání k vidění nebyla a Hradec vstoupil do zápasu ve velkém stylu. ,,Ta nervozita v našem výkonu již dnes nebyla a hráli jsme od začátku dobře. Pak však přišla ta druhá třetina. Ono to tak bývá že si mužstva vždy vyberou takovou jednu oddechovou třetinu a my za to málem zaplatili hodně draze. My se musíme naučit hrát hokej na sto procent po dobu šedesáti minut. Musíme celý zápas dřít a dřít, jelikož jen tak se dají v play – off vyhrát zápasy,“ dal svému týmu návod na úspěch zkušený trenér.

Svěřenci trenéra Pazourka nezvládli druhé dějství zápasu. Jaká byla reakce trenérů v kabině během druhé přestávky? ,,Trochu jsme museli zvednout hlas. Bez dřiny a zadarmo se v téhle soutěži nedá s nikým vyhrát. Do té třetí třetiny jsme se ale dobře nastartovali. Vzali jsme si tam takový oddechový čas a v hokeji to takhle prostě chodí. Hráči v únavě možná i nechtěně šetří síly. Jsme však rádi za ten konečný výsledek.“

Hradec poznamenala jedna nepříjemná událost. Z utkání musel odstoupit Martin Táborský. Jak moc nepříjemné bylo nutné přeskupení obran? ,,Už se nám to tady stalo v utkání s Vrchlabím. Také jsme museli přeházet složení obran v průběhu zápasu a také se to dobře rozehrané utkání zkomplikovalo. V těchto případech je potřeba, aby ta pětka tomu hráči který naskočí studený pomohla. My v té době hráli ale bez pohybu a dá se říct že ležérně. Měli jsme asi pocit, že nás soupeř nemůže potrestat. Kadaň však dala dvě branky a my se po tom rozhodli přeskupit tu třetí řadu. Myslím si, že to bylo oživení a tomu zápasu to pomohlo. Nakoplo to i další dvě formace. O tom to ale je. Musíme mít v týmu hráče, kteří nahradí ty kterým se zrovna nedaří.“

Trenér tímto pochválil hráče kteří naskočili do utkání. Zejména na Patriku Moskalovi byla vidět enormní chuť do hokeje. ,,S Patrikem jsme tak nějak počítali na nějaké první změny v sestavě. Je to kvalitní hráč, ale my tu třetí formaci poskládali tak, jak spolu hrála nejčastěji. Chtěli jsme využít slušné formy Davida Nedorosta. Patrik nám dnes ukázal, že za to umí vzít a že je to kvalitní hráč.“

Kadaň se v Hradci představila jako hodně houževnatý tým a i z tohoto důvodu pro Východočechy důležité odjíždět na sever Čech za stavu 2:0 na zápasy. Hradecký trenér by rád v Kadani nenocoval a ukončil sérii ve třech zápasech. ,,Pro mě je velký otazník co to s týmy udělá ten nabitý program. Pouze jeden den odpočinku a dlouhé cestování. Samozřejmě chceme sérii ukončit co nejdříve. Čím delší série tím je vyšší možnost zranění kluků. Budeme venku vycházet ze zajištěné obrany a teď jsou na řadě domácí. Oni už vyhrát musí,“ zakončil po druhém utkání trenér Pavel Pazourek.