út 3.2.2009 | Michal Luňák

Jiří Kadlec se k brance prý jen přimotal a Vladislav Koutský slibuje kotrmelce

Co nedokázala Chrudim ani Olomouc dokázali hokejisté Jihlavy a Hradce Králové. Ukončit série již ve čtvrtek to je teď právo hokejistů obou týmů. Hradec se dle výsledku na druhou výhru natrápil více než v prvním utkání, ale zapříčinil si to sám nezvládnutou druhou třetinou. ,,Kadaň se do toho po tom včerejším zápase ještě více zakousla. My jsme si to navíc sami zkomplikovali v té druhé třetině," nechal se po utkání slyšet střelec vítězné branky Jiří Kadlec. Hradecký brankář Vladislav Koutský však viděl z branky převahu jeho spoluhráčů a věřil v úspěch. ,,Myslím si že jsme byli daleko lepším týmem. Výsledek moc neodpovídá tomu jak to na ledě vypadalo," nechal se slyšet hradecký brankář. Další a možná také poslední utkání je na programu ve čtvrtek v Kadani.

Jiří Kadlec: Stav 2:0 na zápasy je pro nás hodně důležitý

Když přichází v zápasech na lámání chleba výrazně vstupují do hry zkušení hráči a v play – off to platí dvojnásob. Takto to vypadalo i ve druhém utkání osmifinálové série, kterou ve třetí třetině rozhodl ten nejzkušenější. Přihrávku Jaroslava Roubíka neomylně poslal za záda Erika Štěrby Jiří Kadlec a mohl se „projet na svém ledovém kajaku.“ ,,Té mé brance předcházelo výborné napadání Jardy Roubíka s Patrikem Fořtem. Já jsem se k tomu spíše přimotal. Přijel jsem tam ze středního pásma a asi to pro ně bylo překvapení,“ popisoval zkušený útočník svou vítěznou branku v zápase. Jak moc těžké bylo to druhé utkání série? ,,Bylo to těžké hodně. Kadaň se do toho po tom včerejším zápase ještě více zakousla. My jsme si to navíc sami zkomplikovali v té druhé třetině. Je dobře že jsme to nakonec ukočírovali.“

V prvním utkání se Východočechům nevydařila první třetin a ve druhém utkání zase ta druhá. Co se s týmem stalo? ,,Tam to bylo takové nechci snad říct podcenění, ale polevili jsme. Přestali jsme hrát jednoduše a zbytečně jsme si to komplikovali u nás v pásmu. Z toho jsme pak dostali ty dvě branky. Ta včerejší první třetina. Start play- off a z toho pramenící nervozita. To bylo takové spíše přemotivované. Ty tři vyloučení za šest lidí na ledě je až docela moc,“ s úsměvem se Jiří Kadlec vrátil ke včerejší takřka raritě v podání hradeckého týmu.

S čím šel tým do třetí třetiny za stavu 2:2? ,,Hlavním cílem bylo neudělat chybu. V play – off se hraje hlavně na to nedostat gól. My jsme do toho šli s tím, že gól nedostaneme a určitě ho musíme dát. Já si myslím, že Kadaň není týmem, kterému bychom neměli dát za třetinu alespoň jeden gól."

Nejsou hradečtí útočníci trochu překvapeni z výborných výkonů mladého brankáře Erika Štěrby? ,,Možná trošku jo. Já nedovedu posoudit zda je to brankářem, nebo naší smůlou v koncovce. Nám to tam pořád skáče, odskakuje a trefujeme jim to do hokejek. Takže je to takové...snad se to zlomí a budeme na tom v koncovce ještě lépe,“ přeje si Jiří Kadlec do pokračování série.

Zkušený útočník si pochvaluje stav série 2:0. Je to pro jeho tým uklidňující. ,,Je to pro nás důležitý stav. V Kadani není to prostředí ideální. Ten stadion je tam takový divoký, takže vedení 2:0 je pro nás dobré,“ zakončil Jiří Kadlec po druhém zápase osmifinále.

Vladislav Koutský: V prvním zápase byla Kadaň nebezpečnější

Opět se postavil do branky Východočechů a opět důvěru trenéra nezklamal. Vladislav Koutský sice neměl tolik práce jako v prvním zápase, ale o to pro něj bylo utkání těžší. ,,Možná to zní paradoxně, ale přišla mi Kadaň v tom prvním zápase nebezpečnější. Dnes jsem neměl tolik práce a složitých situací,“ začal hradecký brankář své hodnocení. Druhé vítězství se zdálo být vydřenějším než to první. Jaký byl pohled na hru z branky? ,,Myslím si že jsme byli daleko lepším týmem. Tam byla jen škoda těch neproměněných šancí. Těch jsme dnes měli skutečně hodně a ten výsledek moc neodpovídá tomu jak to na ledě vypadalo.“

Hradec se po dobrém výkonu v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, ale o něj v polovině zápasu přišel. ,,Kadaň jak dala tu branku tak se zvedla. Začala vše nahazovat na branku a tato taktika se jí vyplatila. Druhá branka byla vlastně stejná jako ta první. Pak jsme se asi báli o výsledek.“

Obě inkasované branky padly z bezprostřední blízkosti. Vyčítal Vladislav Koutský nedůraz svým spoluhráčům? ,,Tak ono to tam bylo dost smolné. Našeho beka to tam trefilo do brusle, já jsem v reakci na střelu kleknul a protihráč si to popotáhl a dával prakticky dvakrát do prázdné branky,“ popisovala hradecká opora.

Týmu v průběhu druhé třetiny nepomohlo ani nucené odstoupení Martina Táborského. ,,Tohle je těžké. Jde tam studený hráč a navíc hned jsme při tom střídání dostali gól. Tam bylo asi potřeba aby útočníci více pomohli obráncům,“ přidal svůj postřeh hradecký brankář.

Hradec porazil letos Kadaň třikrát a třikrát stál v brance Vladislav Koutský. Dá se tedy Kadaň označit jako příjemný soupeř z jeho pohledu? ,,Co jsme hráli doma tak jsme vyhráli, ale ještě uvidíme jak to bude vypadat v Kadani. Nám se tam příliš nedaří, ale play – off je zase něco úplně jiného. Klidně to tam můžeme třetím zápasem ukončit.“

Je v silách týmu ukončit sérii již ve čtvrtek? ,,Když budeme hrát tak jak máme tak je. Nesmíme tam však je s tím, že se nám nemá co stát. Nesmíme brát ohled na to, že vedeme 2:0 na zápasy.“

Má tým slíbené volno když ukončí sérii již ve čtvrtek? Nabízela by se tam možnost volného víkendu. ,,Bylo by to příjemné ukončit hned a postoupit 3:0 na zápasy. Určitě by tam pak nějaké volno bylo a pak by nám začala příprava na čtvrtfinále. Raději o tom ale nebudu mluvit, jelikož dokud to nebude hotové, tak musíme makat a Kadaň přejet.“

Hradec celou sezónu střídal své dva brankáře. Teď však chytal Vladislav Koutský oba zápasy. Určil snad trenér Pazourek týmovou jedničku? ,,To je spíše shoda náhod. Jedničku určenou nemáme a třeba už v Kadani půjde chytat Filip. Určitě se do branky dostane. Ještě nevíme kdo bude chytat ve čtvrtek, trenér nám to teprve oznámí. Rozhodně si nemyslím, že budu chytat celé play – off.“

Se začátkem play – off přichází různé barvení hlav a další podobné zvyklosti. Na hlavách hradeckých hráčů však ještě patrné nic není. Je něco v plánu? ,,Zatím se začalo tím, že se někteří již neholí. Já přemýšlím, že v případě postupu do čtvrtfinále na hlavě něco vymyslím.“

Vladislav Koutský se nechal v jednom rozhovoru slyšet, že jednou možná vystřihne po zápase oslavné kotrmelce. Kdy se mohou diváci dočkat tohoto vystoupení. Zejména Filip Luňák se jich nemůže dočkat. ,,Uvidíme uvidíme, ale ještě je brzo (směje se). Až bude v play – off nějaká pořádná výhra a úspěch, tak to po zápase oslavíme,“ závazně slibuje hradecký brankář Vladislav Koutský jak Filipu Luňákovi, tak hradeckému publiku.