Ohlasy k zápasu
ne 8.3.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Pracoval jsem v klubu hrozně rád”

Šesté utkání semifinálové série bylo posledním v letošní sezóně pro svěřence trenéra Pavla Pazourka. Ústí vyhrálo v Hradci 6:4 a slaví tak postup do finále. ,,Hodně jsem věřil, že dneska vyhrajeme a ještě pojedeme do Ústí. Za stavu 2:0 jsme udělali školácké chyby a to o celém utkání rozhodlo," nechal se po utkání slyšet trenér hradeckých hokejistů Pavel Pazourek. I přes prohru sklidil tým zasloužené ovace zaplněného ČEZ Stadionu. Pro trenéra Pazourka to bylo poslední utkání na lavičce Východočechů. Fan Club hradeckých hokejistů trenérovu práci ocenil transparentem ,,Trenére děkujeme," který byl k vidění hned po brance Lvů v power - play. ,,Ano skutečně to byl můj poslední zápas v Hradci. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsem v klubu pracoval moc rád," zaznělo z úst trenéra Pavla Pazourka.

Hradec nenatáhl semifinálovou série s Ústím na sedm utkání a sezóna pro něj končí. Jaké pocity měl trenér Pavel Pazourek po posledním utkání? ,,Hlavní pocit je zklamání takhle po zápase. Hodně jsem věřil, že dneska vyhrajeme a ještě pojedeme do Ústí. Když jsem pak vedli 2:0, tak jsem tomu věřil ještě více. Bohužel jsme pak udělali školácké chyby a to o celém utkání rozhodlo. Ten konec už byl takový vabank. Možná se to někomu zamlouvalo, ale mě ne,“ konstatoval po utkání s hořkým úsměvem na tváři hradecký trenér Pavel Pazourek.

Kde se lámala šestá semifinálová bitva. ,,Bylo to v té druhé třetině, kdy jsme bohužel neproměnili některou ze šancí a nevstřelili jsme třetí branku. Pak ještě přišlo zbytečné oplácení Dana Volrába a z toho jsme pak dostali branku. Klíčová byla ta situace ze hry 4 na 4 a druhá branka Ústí. My se v té hře školácky propadneme a to se nesmí stávat. Pak navíc přišla ta branka deset sekund před koncem třetiny na 2:3 a to pro nás byla hodně studená sprcha.“

Hradec odchází ze série se vztyčenou hlavou, jelikož s velkým favoritem odehrál vynikající zápasy. Kde se celá série rozhodovala? ,,Původně jsem si myslel, že se ta série zlomila tím druhým zápasem který jsme prohráli na penalty. Teď již vím, že se to zlomilo tady u nás po třetím zápase. My po druhém vítězství začalo hrát úplně jiný hokej. Do té doby jsme měli ze soupeře obavu a hráli jsme jak z partesu. V tom zbytku série jsme začali vytvářet školácké chyby a dnešním zápasem to vyvrcholilo,“ hledal příčiny vyřazení svých svěřenců trenér Pavel Pazourek.

Jaké je hodnocení celého play – off z pozice hlavního trenéra? ,,Výkon kluků v play – off obdivuhodný. Neměli jsme moc široký kádr a program byl moc náročný. My jsme za 35 dní odehráli 16 těžkých zápasů. Takže skutečně klobouk dolů před klukama. Je těžké hrát proti týmům, které mají pět pětek a jedna jak druhá. My to hráli prakticky na dvě lajny a to po dobu celé sezóny.“

Cítí trenér Pazourek hrdost na tým? ,,Jsem rád, že kluci ukázali, že toto mužstvo umí hrát hokej. Kluci předvedli velikou odolnost. Proto hodnotím to play – off zdařile. Navíc si hráči zase vybudovali respekt u ostatních týmů a ukázali, že se s tímto týmem musí stále počítat.“

Hradecký trenér v minulosti oznámil, že v Hradci končí. Byl to skutečně jeho poslední zápas na lavičce Východočechů? ,,Určitě byl,“ zazněla jasná odpověď.

Jak hodnotí trenér Pazourek své působení u hradeckého týmu a celkově v klubu? ,,Byl tady velice dobrý kolektiv kolem hokeje. Vše bylo založeno na velice dobrých vztazích. Když to vezmu podle kabiny, tak platí to samé. Byla tady velice dobré parta. Byl jsem tady v klubu velice rád,“ zakončil po šestém utkání trenér Pavel Pazourek.

Fan Club hradeckých hokejistů a redakce webu HCHK děkuje trenéru Pavlu Pazourkovi za dva roky u hradeckého "A" týmu a přeje mu mnoho štěstí a sportovních úspěchů v dalším jeho hokejovém životě. Tento zkušený trenér se nesmazatelně zapsal do srdcí hradeckých fanoušků, jelikož nikdy neměl problém se s kýmkoli zastavit a prohodit pár slov o situaci ve které se mužstvo nachází. Ne vždy byla situace růžová a o to více si každý cenil přístupu trenéra. Za celé dva roky se nikdy nestalo, aby odmítl žádost o rozhovor. Čili transparent Fan Clubu ,,Trenére děkujeme" byl v závěru šestého semifinále skutečně na místě.