Rozhovory
čt 7.2.2008 | Pavel Illich

Pavlů: Nastartoval nás oddechový čas

Do konce základní části první hokejové ligy zbývají odehrát pouhá dvě kola. O to hůře hledají hráči HC VCES motivaci do závěrečných bojů. Neboť třetí příčku jim již nemůže nikdo vzít. Po rozsáhlé marodce sedla na tým výkonnostní krize a s ní pět porážek. Od šesté nebyli daleko ani ve středu v zápase s posledním Berounem. Jen fantastický obrat ze stavu 0:3 na 4:3 v posledních deseti minutách zachránil hradecké hokejisty od fiaska. Nespokojení fanoušci na ně totiž po druhé třetině začali pískat a nebylo to v posledních kolech zdaleka poprvé. Nyní je tedy třeba se od této výhry odrazit a dobře se připravit na play-off.

Mladý obránce Pavlů si cení příležitosti v týmu, v Chomutově čeká kvalitní bitvu

Čest hradeckých hokejistů zachraňoval mimo jiné také obránce Michal Pavlů, coby debutant v mužské soutěži. Jednou brankou a jednou asistencí se podílel na tom, že Hradec ze zdánlivě prohraného zápasu nakonec šťastně vytěžil dva body za výhru v prodloužení.

Kde hledat příčiny toho, že jste se 50 minut trápili proti poslednímu celku skupiny?

„Nedařilo se nám, vůbec nám to nešlo. Řekli jsme si, že na to vlítneme, ale nevyšlo to. Naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo.“

Mohlo tam být podcenění slabšího soupeře?

„To si myslím, že ne, ale nemohli jsme se dostat do té herní pohody. Nedařilo se nám a chybělo nám to pomyslné štěstíčko. Naopak Beroun měl chvílemi hodně štěstí.“

Poslední desetiminutovka byla ale přesným opakem předchozího průběhu. Co se muselo změnit, abyste dokázali vyrovnat?

„Myslím, že oddechový čas, který jsme si vzali, nás nastartoval. Pak jsme do toho šlápli a naštěstí jsme aspoň vyrovnali a v prodloužení vyhráli.

Pomůže vám nějak toto vydřené vítězství před těžkým duelem v Chomutově, který vás čeká v sobotu?

„Já myslím, že nám to určitě pomůže. Takový obrat pozvedne každé mužstvo.“

Co očekáváš od nadcházejícího zápasu?

„Řekl bych, že to určitě bude kvalitní utkání jak pro diváky, tak pro nás, a já doufám, že vyhrajeme, nebo že tam uděláme aspoň dobrý výsledek.

V předkole vás vyzve buď Třebíč nebo Prostějov. Koho by sis osobně přál více?

„Nám je to konkrétně jedno, v play-off si nemůžete vybírat lehkého nebo těžkého soupeře.“

V Hradci je to vlastně tvoje první sezóna v mužské kategorii, čili sbíráš zkušenosti. Jak to prožíváš?

„Určitě sbírám zkušenosti a jsem rád, že jsem dostal šanci si zahrát první ligu. Je to pro mne velká příležitost a já doufám, že v tom budu dále pokračovat.“