Ohlasy k zápasu
ne 24.1.2016 | Adam Janeček, Lukáš Štěrovský

Peter Frühauf: Hra Pardubic? Rukopis našeho bývalého trenéra Draisaitla byl jasný

Plodné období zažívá Peter Frühauf. Ten se po duelu s Karlovými Vary trefil i proti pardubickému Dynamu, když na počátku prostřední periody ukázkovou trefou od modré čáry zaskočil Maxwella. Slovenský bek tak otevřel skóre zápasu a poslal Hradec do vedení. Jenže oproti klání s Energií Frühaufova trefa do černého tentokrát tři body Mountfieldu nepřinesla...

Úvod byl z vaší strany hodně opatrný, pořádně jste Pardubice zatlačili až při vaší druhé přesilovce. Dalo vám to velký impulz do další hry?
Každá přesilovka přinese impulz, někdy je bohužel i negativní. Myslím si, že jsme to sehráli celkem dobře, akorát možná chyběl gól. Opatrně se začalo, protože víme, že Pardubice mají trenéra, který byl u nás, a věděli jsme, že je na nás nachystá. Proto opatrný úvod, nevěděli jsme, s čím přijdou. Bylo nám jasné, že to bude odlišný hokej od posledního zápasu, a bylo to tak. Museli jsme být opatrní.

Vaše branka od modré čáry z počátku druhé třetiny evidentně všechny zaskočila. Mířil jste, nebo jste se snažil jen nastřelit puk pryč?
Vysloveně jsem to střílel na druhou tyč. Viděl jsem, že se ve středním pásmu zasekl bek. Snažil jsem se ho obstřelit, vždycky se o to pokouším. Musím říct, že mi to tam padlo pěkně, bohužel v konečném důsledku to nepomohlo.

Pardubice vede nově bývalý trenér Hradce Peter Draisaitl. Našel jste ve hře Dynama některého jeho prvky?
Úplně všechny. Pokud nepočítáme fakt, že to stále hrají na Petra Sýkoru, což ale musí. Jinak tam byl jasný trenérův rukopis. I proto bylo vyrovnané skóre. Věděli jsme, jak to hrají, oni zase věděli, jak to hrajeme my. Tomu odpovídal průběh.

Sám o sobě prohlašujete, že se už považujete za Hradečáka. Jste před derby třeba nervózní, nebo se ho snažíte brát jako každé jiné utkání?
Člověk se to snaží brát jako každý jiný zápas, ale to nejde. Atmosféra tě už od rozcvičky vtáhne. Chceš být v klidu, hrát s rozvahou, ale člověk se pak mnohokrát nechá strhnout. Je to dobré pro lidi, vyplývají z toho chyby, padají góly. Po nedělním zápase jsou až na nás spokojení asi všichni.

Do Pardubic si našlo cestu velké množství hradeckých příznivců, co říkáte na jejich podporu?
Jako při každém derby, věděli jsme o tom a připravovali na to kluky, kteří ho ještě nehráli. Diváci si to určitě užívali jako my, sice se prohrálo, ale pocit a vzpomínky zůstanou ještě dlouho.