Ohlasy k zápasu
pá 20.2.2015 | Lukáš Štěrovský

Petr Beránek: Jediné štěstí, že naši soupeři také nebodovali

V utkání s Třincem se mohl pyšnit jednou z nejvyšších hodnot, co se průměrné doby na ledě při střídání týče, konkrétně čtyřiapadesáti vteřinami. A i když se bodově neprosadil, přesto patřil Petr Beránek spolu se svými spoluhráči ze čtvrté formace k tomu nejlepšímu, co bylo v pátek večer na ledě FORTUNA arény na domácí straně k vidění, jak potvrdil i Peter Draisaitl na pozápasové tiskové konferenci.

Hodnocení utkání po čtvrté prohře s Třincem v letošní sezóně asi nebude moc pozitivní, že?
První dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme hrát původně chtěli. Netlačili jsme se dostatečně do brány. Pořádně hrát jsme začali až v poslední části, jenže to už bylo pozdě.

Úvodní část jste výrazně prohráli i co do počtu střel – 3:9. Čím si vysvětluje tak razantní rozdíl?
Když jsme se dostali do obranného pásma soupeře, tak jsme se v něm neudrželi. Následkem toho jsme si nedokázali vytvořit tlak a vystřelit. Soupeř docela dobře bránil, i tak jsme se ale měli více tlačit do brány a do šancí.

Kdybyste měl porovnat Třinec z posledního vzájemného zápasu a Třinec v aktuální podobě, tedy po třech prohrách za sebou a bez řady opor, našly by se změny v herním projevu?
Nemyslím si, že by soupeř hrál nějak jinak nebo snad hůř. Podle mého jsme mu zápas hodně ulehčili.

Čtvrtou řadu, ve které působíte, ohodnotil trenér Draisaitl jako nejlepší v pátečním zápase. Cítili jste se na ledě se spoluhráči lépe než obvykle?
Podle mého naše řada třeba třetí periodu nehrála vůbec špatně. Dostávali jsme se i do šancí. Bylo to dané i tím, že jsme dostali ve hře více prostoru. Když máte větší ice-time, hraje se vám lépe. Škoda, že jsme alespoň ten gól nedali, mohlo to vypadat zase jinak.

Co říkáte na situaci z konce druhé třetiny, kdy hosté podpořili dvojnásobnou početní výhodu odvoláním gólmana?
Nikdy jsem nic takového neviděl.

Je podle vás výhoda jednoho hráče na ledě navíc adekvátní relativně zvýšenému riziku obdržení branky?
Třinec má náskok na čele tabulky nějakých jedenáct dvanáct bodů, takže si to může dovolit. Jak jsem řekl, nikdy jsem to neviděl, ale proč to nezkusit.

Jak hodně vás štve nebo mrzí páteční prohra vzhledem k tomu, že vaši nejbližší soupeři v tabulce nebodovali?
To je také jediné štěstí, že nikdo nebodoval. Proti Třinci jsme to chtěli urvat, protože jsme s ním letos ještě nevyhráli, a bohužel to nevyšlo. K tomu není víc co dodat.