Ohlasy k zápasu
st 29.8.2012 | David Jahoda

Petr Haluza je znovu Hradečákem. Extralize bych se ale nebránil, říká

Hradečtí hokejisté po sedmi zápasech v předsezónní přípravě poprvé zvítězili, a to na ledě olomouckých Kohoutů, které porazili fotbalovým výsledkem 1:0. Na výhře se podílel i nedávný hráč Mory Petr Haluza. Ten neuspěl na zkoušce v extraligovém Brně a nakonec zakotvil ve východočeském týmu. Na Olomouc však podle svých slov nezapomene. „Není to dávno, co jsme tady bojovali proti Chomutovu o finále, ale i přestupy k hokeji patří,“ vzpomíná Haluza.

Nová akvizice hradeckého celku Petr Haluza si v novém týmu mohl poprvé vychutnat pocit vítězství. „Zatím jsou to jenom přípravné zápasy, stále nejsme úplně stoprocentně sehraní. Nedáváme vyložené šance a děláme řadu dalších nepřesností, které by se v sezóně stávat neměly,“ komentuje Haluza hru svého celku.

„Určitě nás ale těší, že když už jsme proti Olomouci dali pouze jednu branku, tak jsme dokázali udržet čisté konto a zvítězit,“ doplňuje v minulé sezóně téměř třicetigólový kanonýr.

Haluza se v novém působišti teprve zabydluje a ujišťuje, že všechno chce svůj čas. „Nejsem tu ještě tak dlouho, mám za sebou teprve první týden v týmu. Co se však týče přípravných zápasů, které jsem odehrál, myslím si, že se to pomaličku zlepšuje. Zvykáme si na sebe a všechno si potřebuje sednout,“ konstatuje prostějovský rodák.

Před několika měsíci však opustil právě olomouckou kabinu, a to po celých třech sezónách. „Je to pro mě hodně zvláštní. Není to dávno, co jsme tady bojovali proti Chomutovu o finále, ale i přestupy patří k hokeji,“ připomíná účastník loňského extraligového finále.

Po velmi úspěšném ročníku 2011/12, kdy se Haluza stal nejproduktivnějším hráčem Kohoutů jak v základní části, tak v play-off, si ho na pomoc ve vyřazovací části vytáhla brněnská Kometa. Poté mu dala šanci prosadit se do kádru i pro nadcházející sezónu, to se však nepovedlo a majitel stříbrné medaile z loňského extraligového ročníku se musel stěhovat. Angažmá získal znovu v 1. lize, Olomouc to ale nebyla. „Myslím, že Olomouc můj přestup nemohla vůbec ovlivnit. Bylo dané, že půjdu do Hradce,“ uvažuje Haluza.

„Možnost střídavých startů určitě bude, uvidí se však až podle toho, jak se mi bude dařit v sezóně. Kdyby to ale šlo, nebránil bych se tomu,“ nevzdává se naděje na extraligový dres.

Petr Haluza narazil také na to, jak těžké podmínky v posledních týdnech hradečtí hokejisté měli. Nyní se už ale zdá být vše v pořádku, od středy totiž mají ve svém městě k dispozici alespoň malou halu. „Určitě je to příjemnější. Museli jsme dost brzo vstávat, v osm hodin ráno už jsme bývali na ledě, z tohoto pohledu to bylo opravdu náročné. Kluci takto trénovali už asi čtyři týdny. Nevím, jestli já osobně bych to zvládnul,“ uzavírá Haluza.