pá 4.10.2019 | Klára Petrásková

Petr Zámorský: Jsem naštvaný. Hráli jsme dobře, ale nemáme nic

Další těžký soupeř, další pohledný duel. Jenže opět bez bodů. Hradečtí Kometu vysoko přestříleli, kamenem úrazu ale byla efektivita. Zatímco Lvi se trefili z více než čtyřiceti pokusů jen dvakrát, Brno z osmnácti střel mířilo přesně třikrát. Na těsné prohře nic nezměnila ani pohledná průnikovka Petra Zámorského, která nebyla daleko od srovnávacího gólu.

Petře, podruhé za sebou jste odehráli výborné utkání se spoustou střel, opět ale bez bodového zisku. Nedomáhá se vás lehká frustrace?
Myslím, že proti Kometě to byl z naší strany ještě lepší zápas než v Třinci. Kromě těch několika chyb, které jsme vytvořili, jsme hráli, co jsme chtěli a co jsme celý týden trénovali. Plán ale potřebujeme držet na sto procent, nejen na devadesát sedm. Detaily, které jsme udělali špatně, rozhodly zápas. Gratulujeme Kometě.

Soupeře jste znovu vysoko přestříleli, efektivita ale byla na straně Brna. Kde hledat příčinu malého množství vstřelených branek?
Odehráli jsme dobrý zápas, ale udělali jsme tři stejné chyby. V první třetině jsme si o tom říkali, ve druhé jsme pak vlezli na led a udělali to samé. Musíme respektovat pokyny, které si řekneme, potom se můžeme odrazit dál. Když budeme ale dělat pořád ty samé chyby, je to těžké, to se dál neodrazíme.

Body byly doslova na dostřel, jste kvůli tomu vzhledem k výsledku i trochu nazlobený?
Jsem naštvaný. Podle mě jsme hráli dobrý zápas, ale nemáme nic. Skrz to jsem trochu naštvaný.

„Nebyli jsme šťastnější. Musíme se na takové situace zaměřit, v neděli to snad bude lepší.“

24 Petr Zámorský (o nevyužitých přesilovkách)

Pozitivním faktorem ale určitě může být hradecká branka na 1:1, kterou jste vstřelili v oslabení. Před gólmanem jste byli prakticky sami ve třech hráčích, to se příliš často nevidí, že?
Brno zaváželo puk do naší třetiny a ometli ho kolem mantinelů, já jsem šel udělat tlak a kotouč se o něco nejspíš odrazil. Z ničeho nic jsme jeli tři na jednoho a zaplaťpánbůh nám to propadlo do brány. Je to ale velmi neobvyklá situace. Skoro bych dal ruku do ohně, že se to za deset kol nestane, ale když už taková šance přišla, je dobře, že jsme ji využili.

V závěru třetí třetiny jste nebyli daleko od vyrovnání a zároveň druhého gólu v početní nevýhodě. Od vlastní branky jste narýsoval průnikovou nahrávku na Jordanna Perreta, akci ale nakonec zastavil ofsajd...
Byl to signál, říkal jsem Jordannovi, ať si takhle najede. Skoro to i vyšlo, škoda. Ale tohle nejde nacvičit, je to vyloženě improvizace, když se minutu a půl do konce otevře prostor a hraje se na risk. V první nebo druhé třetině bychom to takhle určitě nezahráli.

Kometa i po sedmém kole drží stoprocentní úspěšnost v oslabení, příležitostí v přesilovkách jste přitom neměli málo. Opravdu soupeř tak dobře bránil, nebo to bylo i trochu o štěstí?
Šance byly, puk se motal kolem brány, ale nespadlo nám to tam. Nebyli jsme šťastnější. Musíme se na takové situace zaměřit, v neděli to snad bude lepší.

V brněnské bráně znovu zářil Karel Vejmelka, momentálně statisticky nejlepší gólman extraligy. Jak se proti němu hrálo?
Chytá výborně, Kometu držel. Skoro nic z něj nevypadávalo, je vidět, že má velké sebevědomí. Přeji mu, ať mu to vydrží.

„Chytá výborně, Kometu držel. Přeji mu, ať mu to vydrží.“

24 Petr Zámorský (o brankáři Karlu Vejmelkovi)

Co se týká vašeho týmového sebevědomí, dvě prohry za sebou asi nejsou zatím dostatečným důvodem, aby vás opustilo.
Nemůžeme ztrácet na mysli, ale pracovat dál a nachystat se na Litvínov. Na hokeji je krásné, že sice budeme večer po prohraném zápase smutnit, ale hned v neděli máme další šanci ztracené body odčinit. Stoprocentně se nachystáme a snad nějaké přivezeme domů.

Co od utkání na severu Čech čekáte? Jakým soupeřem Litvínov bude?
Každý má svoji sílu. Budou hrát doma, na zápas se dobře nachystají. Navíc mají i kvalitu v týmu, nesmíme jim dát přesilovky. Mají hráče jako Viktora Hübla nebo Frantu Lukeše, kteří je hrají už dlouho a suprově. Musíme Brno hodit za hlavu a připravit se na ně, bude to znovu těžký soupeř. Bude potřeba předvést stejný výkon jako v pátek, akorát bez těch několika chyb.

Verva má zatím na kontě pouze tři body. Možná pro vás bude výhodou, že budou doma pod lehkým tlakem a musí bodovat?
My ale taky musíme. V Třinci jsme museli, stejně tak proti Brnu. Potřebujeme sbírat postupně body, protože nikdy nevíte… Může se hrát o šestku nebo o desítku, po dvaapadesátém kole jako byste ty body našli.