Ohlasy k zápasu
ne 27.10.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Daniel Krátký

Petr Zámorský o první letošní trefě: Týmu moje góly chyběly

S Hradeckými to je jako na houpačce. Po prohře ve Vítkovicích si Lvi spravili chuť na ledě Liberce a po třech zápasech tak konečně bodovali za plný počet bodů. Velkou zásluhu na důležitém vítězství měl i Petr Zámorský, který devět minut před koncem přidal vítězný zásah. Tato branka byla zároveň jeho první úspěšnou trefou v letošní sezóně.

Před nedělním duelem jste na ledě Liberce za tři body ještě nevyhráli, tušili jste to?
Věděl jsem o tom. Ráno na mítinku se říkalo, že v Liberci vždycky taháme za kratší konec a že bychom to v neděli chtěli urvat za tři body. Jsme rádi, že jsme ten úkol splnili. Je to důležitá výhra a zlaté tři body.

S Libercem jste v prvním kole padli 3:6. Změnila se od té doby nějak hra Tygrů?
První vzájemný zápas byl první zápas extraligy. Úvodní tři duely bývají vždy nervózní, takže to jde těžko srovnávat. Oni poslední roky hrají víceméně stejně. Hlavně dopředu mají každý rok velmi kvalitní tým.

Vy jste na svůj první letošní gól čekal až do patnáctého zápasu, jak se celá situace zrodila?
Kevin (Klíma) střílel, nějaký jejich obránce si tam lehl a odrazilo se to ke mně. Já už se jenom podíval, že na vzdálenější straně je trošku volno a konečně jsem to trefil.

Oddechl jste si, že už to tam konečně spadlo?
Spadlo to ze mě. Čekání bylo trochu delší a týmu ty góly, které bych měl dát, chyběly. Jsem rád, že jsem takhle pomohl a jde se dál.

„Vyhovuje mi, když hrajeme obden. Po špatném zápase se v tom tak týden nebabráme.“

24 Petr Zámorský (o zápasovém vytížení)

Vnímáte už po příchodu Vladimíra Růžičky pod Bílou věž nějaké změny?
Přijde mi to pořád stejné. Trenéři se doplňují a žádný problém tam není. S Růžičkou jsme trénovali zatím dvakrát, trénink ale nechal vést Martince. Každý k tomu má co říct. Oba jsou inteligentní trenéři, takže myslím, že to bude jenom dobré.

Liberec letos v obraně zatím tápe, bylo to v nedělním zápase znát?
Pár chyb vzadu udělali. Chajda (Matěj Chalupa) jim ujel, takže nějaké mezírky v obraně tam byly. Ale že by byly nějak radikální, to mi nepřišlo. Jsme rádi, že jsme tady dali tři góly a bereme tři body.

I v následujícím týdnu vás čeká pořádná nálož zápasu. Co na tři zápasy týdně říkáte?
Vyhovuje mi víc, když se hraje obden. Když je špatný zápas, nebabráme se v tom týden. Jsem rád, že jsou zápasy takhle třikrát týdně, protože dvě utkání jsou strašně málo. V pondělí je volno, v úterý se hodně trénuje… Já mám rád více zápasů.

Už v úterý vás čekají kladenští Rytíři, co od tohoto zápasu očekáváte?
Kladno bude těžký soupeř. Hrají fyzický hokej, dohrávají a hodně bruslí. V pondělí si musíme dobře odpočinout, v úterý potvrdit doma nedělní výhru a nabrat další tři body.