Preview k zápasu
po 19.8.2019 | Adam Kodet

Po Znojmu další soupěř z EBEL. Do Hradce míří Vienna Capitals

Po volném víkendu už jsou hradečtí hokejisté opět na nohou a pilně se připravují na úterní přípravné utkání proti dalšímu zahraničnímu soupeři. Tentokrát jím je celek z rakouského hlavního města a dvojnásobný vítěz EBEL Vienna Capitals. Oba týmy se spolu utkají vůbec poprvé, kdo z nich bude pod Bílou věží úspěšnější, se dozvíme v úterý v podvečer. Duel startuje po dohodě obou klubů už v 16:00.

Široký hradecký kádr doznal po Memoriálu Zbyňka Kusého prvních změn, v A-týmu prozatím nebudou pokračovat Matěj Zabloudil, Jaroslav Dvořák a Štěpán Matějček. K těmto krokům se vyjadřuje asistent trenéra Petr Svoboda. „V pátek jsme udělali první škrty a v kádru jsme si nechali 28 hráčů. Vlivem nějakých zranění jsme si jich raději ponechali ještě trochu víc,“ prozrazuje, že zejména někteří zadáci se potýkají s lehkými zdravotními problémy.

Jinak ale sestava směrem k blížícím se duelům CHL pomalu nabývá reálných obrysů, což bývalý obránce potvrzuje. „Tyhle dva zápasy už bereme jako přípravu na Ligu mistrů. Sestava se pomalu krystalizuje,“ předjímá. Hradec sehraje druhý zápas po sobě se soupeřem z rakouské soutěže, která se vyznačuje zejména fyzickým hokejem. „Myslím, že to bude svižný, tvrdý a důrazný zápas. V EBEL se takový styl hraje a ten taky očekáváme,“ stvrzuje trenér předchozí výrok.

Kádr Vídně sestává kromě domácích borců z množství zámořských hráčů, což je podle rodáka z Jihlavy pro tým kvalitní předsezónní zkouškou. „Je dobře, že naši kluci mají konfrontaci s hráči, kteří prošli zámořským hokejem. Je to pro ně dobrá příprava na ligu,“ uzavírá člen realizačního týmu Petr Svoboda.

Hokej se ve Vídni hraje už přes sto let

Historie vídeňského hokeje sahá až do roku 1914, kdy zde byl založen oddíl ledního hokeje v rámci sportovního klubu Wiener EV. Ten působil v rakouské nejvyšší soutěži nepřetržitě až do roku 2000 a za dobu své existence dokázal třináctkrát pozvednout domácí titul. Na přelomu milénia postihly celek finanční peripetie, což nakonec vedlo ke vzniku nového subjektu pod názvem Vienna Capitals.

První ročník v nejvyšší soutěži sehrál tým z rakouské metropole již pod novým názvem v sezóně 2001/02, ve své čtvrté sezóně mezi elitou hned slavil svůj první mistrovský titul. Zlatou radost si pak Vídeň zopakovala v roce 2017, když deklasovala ve finále Klagenfurt 4:0 na zápasy. Loni její cesta za obhajobou skončila až ve finále, kde si Klagenfurt vychutnal sladkou odplatu. Capitals se od roku 2011 pravidelně účastní evropských soutěží, ať už European Trophy, či současného nástupce CHL.

Mezinárodní kádr vede kouč se zkušenostmi z NHL

RyanZapolski
Americký brankář posílil Capitals po třech sezónách v KHL, zachytal si i čtvrtfinále ZOH 2018 proti českému týmu.

Od loňské sezóny Vídeň trénuje kanadský kouč Dave Cameron, který předchozí dvě sezóny strávil jako asistent na lavičce Calgary Flames a předtím působil pět let jako asistent i hlavní kouč v organizaci Ottawa Senators. Ten musel počítat po stříbrné sezóně množství odchodů, mrzet ho bude především loučení s nejproduktivnější dvojicí celé soutěže, Kanaďanem Chrisem DeSousem a Rakušanem Peterem Schneiderem. Kádr Capitals opustilo celkem 11 hráčů.

V novém ročníku bude Vídeň spoléhat především na bodový příděl Rileyho Holzapfela a Taylora Vause, novým parťákem jim bude Ty Loney z konkurenčního Grazu. Největší posilou by se ale měl po svém příchodu z Jokeritu Helsinki stát gólman Ryan Zapolski, který v posledních třech ročnících odchytal za tento tým 120 utkání v KHL a představil se v dresu USA na olympijských hrách v Koreji. Capitals za sebou letos mají zatím jediné přípravné utkání, ve kterém pokořili maďarský MAC Budapešť 3:1.

TOP 3 důvody, proč přijít na zápas proti Vídni:

  • 1. Mezinárodní soupeř a úřadující vicemistr EBEL
  • 2. V kádru reprezentanti Rakouska, Norska či USA na mezinárodních akcích
  • 3. Brankářskou dvojici tvoří dva reprezentanti Ryan Zapolski a Bernhard Starkbaum

Informace o vstupenkách na přípravná utkání

Přijďte podpořit Lvy v dalším přípravném utkání proti atraktivnímu soupeři. Majitelé sezónních permanentek mají svá místa na všechna přípravná utkání jistá, majitelé základních permanentek měli svá místa rezervovaná do 19. července, nevyužité rezervace byly uvolněny do volného prodeje.

Vstupenky lze pořídit skrze on-line aplikaci nebo na pokladnách ČPP Arény. Cena vstupenek činí 120 Kč za jedno utkání bez ohledu na kategorii místa. Studenti, senioři a držitelé karet ZTP mohou stejně jako v sezóně využít zlevněné vstupné, které činí 100 Kč za jedno utkání.