Preview k zápasu
út 8.11.2005 | Daniel Višňák

Pokus číslo sedm o druhé vítězství venku

Velmi těžký ale zároveň hodně důležitý zápas sehrají hradečtí hokejisté ve středu v Olomouci. Mora je v aktuálním pohledu na tabulku na osmém místě s 31 body, Hradec Králové je hned za Moravany s 28 body, rébus je tedy jasný, v případě středeční výhry domácích se Hanáci odtrhnou hradeckým už na rozdíl šesti bodů, čímž byl se pro Východočechy vzdálily zase o něco více příčky play-off. Energetici si tuto variantu ale nepřipouští, kor teď, když jsou tak blízko návratu mezi elitní osmičku. Do Olomouce pojedou s cílem konečně už prolomit smůlu z venkovních zápasů, když by se jim podařilo, dotáhnou se na Moru v tabulce, ale hlavně by se posunuli na osmou příčku.

Olomouc letos doma podává stabilní výkony a nutno říci, že moc týmů z Hané s body neodjelo. Z deseti domácích utkání Mora sedm vyhrála, pouze jednou remizovala a dvakrát prohrála a to s Mladou Boleslaví hned v prvním kole a pak 2:3 s Chomutovem. Hradec Králové je na tom se zápasy venku přesně naopak, ohraná písnička Energetiků zní už prakticky od září stejně, jedno vítězství ke kterému přidali hradečtí v Prostějově ještě jednu remízu. Přitom doma hrají podle úplně jiných not, působí sebejistým dojmem a daří se jim, naposledy v pondělí porazili v prodloužení Chomutov. Stejně tomu bylo i před týdnem, výhra 6:3 nad Sarezou, ale poté přišel zase neúspěch venku, prohra 6:4 v Jihlavě. „Věříme tomu, že by to tentokrát mohlo vyjít, uděláme proto vše,“ říkal po pondělním zápase s Chomutovem hradecký útočník Patrik Fořt. „Do Olomouce pojedeme s cílem, abychom nedostali v první třetině gól, chtěli bychom se pokusit udržet co nejdéle stav 0:0, každopádně když se nám to nepodaří, tak alespoň začít rozhodně lépe něž v Jihlavě,“ představil Fořt v kostce taktiku, se kterou by si přál, aby se jeho spoluhráči ztotožňovali v Olomouci co nejdéle. „Venku nejsme tak sebevědomí jako doma, v tom bude asi největší problém,“ tuší proč se hradeckým nedaří na soupeřových hřištích. Teď ale všichni určitě říkají, že je ten nejlepší čas vše prolomit a konečně zvítězit, i diváci byli hodně spokojení po zápase s Chomutovem, ve druhé třetině díky znovu postupně se probouzejícímu domácímu kotli byl celý stadion doslova ve varu, v Hradci Králové panovala po dlouhé pauze zase výborná hokejová atmosféra. „Diváci byli jednoznačně skvělí,“ chválil je Patrik Fořt. Pokud by se Energetikům podařilo tento výkon potvrdit ve středu právě v Olomouci, skvělí by příslušel určitě i přívlastek pro hradecké hráče z řad jejich fanoušků, uvidíme jak tento důležitý zápas dopadne, každopádně i podle slov Patrika Fořta pro úspěch na Moravě udělají Energetici vše, co bude v jejich silách.

Přímou bitvu o osmé místo budete moci sledovat od 18 hodin na našich internetových stránkách v přímém přenosu prostřednícím ON-LINE reportáže.