Ohlasy k zápasu
po 7.8.2017 | Lukáš Foff

Poprvé jsem zažil něco takového, říká o fanoušcích lotyšský bek Oskars Cibulskis

Oskars Cibulskis přišel před sezónou zkvalitnit defenzivní řady Mountfieldu. Určitou roli v tom sehrál i oblíbený lotyšský útočník Andris Džerinš, který prodloužil smlouvu a řízného obránce s perfektní střelou k přestupu popostrčil. Cibulskis během přípravného turnaje ukázal, že by mohl být velkou posilou a byl doslova unešený z podpory, která se týmu při prvním východočeském derby dostala.

Jednou z nejzvučnějších posil hradeckého Mountfieldu, která přišla před letošní sezónou, se stal lotyšský bek Oskars Cibulskis. Jak on sám přiznává, prsty v tomto přestupu měl i oblíbený hradecký útočník Andris Džerinš. „Mluvil jsem s Andrisem a ten mi řekl úplně všechno, takže jsem přesně věděl, do čeho jdu. Nemůžu říct, že by byl přímo důvodem, proč jsem přestoupil, ale určitě byl takovým lehkým postrčením,“ netají se urostlý bek, jenž převzal sedmadvacítku po Rastislavu Dejovi.

Cizinci mají rádi, když mají v klubu spřízněnou duši. Je to pro ně mnohem lepší s adaptováním se.„Můžeme mluvit rodným jazykem... Ale naši spoluhráči jsou skvělí, mluví se mnou anglicky, takže je to fajn. “ Na co se ale často zapomíná, jsou rodiny hráčů. Džerinšovi a Cibulskisovi spolu budou moci trávit čas, než si zejména nově příchozí zvyknou na zdejší život. „Oba tady máme rodiny, které spolu mohou trávit čas a je to pro ně jednodušší. Moje rodina přijela teprve v průběhu Mountfield Cupu, takže je to tu pro ně ještě všechno úplně nové. Sehnali jsme si byt a budeme tu bydlet,“ neskrývá úlevu bek, který přišel z lotyšského týmu Dinamo Riga.

Mountfield Cup byl první možností, spatřit ostříleného zadáka v zápase. Ihned se zařadil do první obrany a proti Jižní Koreji v ní válel s Mislavem Rosandičem. I pro Lotyše byl asijský soupeř velkou neznámou, která příjemně překvapila. „Byli velmi rychlí. Měli oproti nám už nějaké zápasy odehrané, takže o něco víc než my věděli, co dělají. Ale i přesto jsme zápas nakonec zvládli a vyhráli. Jde však pouze o přípravná utkání, ta důležitá teprve přijdou. Musíme se na ně pořádně nachystat,“ krotí emoce hradecký obránce.

Na rozdíl od Koreje každý věděl, co čekat od zápasu s Dynamem Pardubice. Je jedno, jestli jde o přípravu, nebo o soutěžní zápas. Pokaždé bude atmosféra elektrizující a uchvátí každého. Zejména pak ty, kteří to zažívají poprvé. „Samozřejmě jsem o té rivalitě věděl. Všichni o tom mluví. Fanoušci očekávali jedině vítězství. Byli neskuteční. Poprvé v životě jsem zažil něco takového, je opravdu příjemné hrát v takové atmosféře,“ pochvaluje si bek s vynikající střelou.

Derby bylo tentokrát velmi vyrovnané, ale Hradec jej ovládl už posedmé v řadě! Že se jednalo o přípravu by ale poznal opravdu málokdo. „Byl to kvalitní mač. Oba týmy hrály velmi dobrý a agresivní hokej. Na to, že to bylo po dlouhé letní přestávce, tak to bylo dobré,“ zakončuje svůj první rozhovor ve východočeském dresu Oskars Cibulskis.