Rozhovory
st 29.2.2012 | Lukáš Souček

Přání Milana Karlíčka? Podpora fanoušků při pátečním utkání

Do druhého utkání čtvrtfinálové série vlétli hradečtí hokejisté s velkou chutí a po zásluze šli do vedení. Přišly další šance, avšak místo navýšení hradeckého náskoku přišla zbytečná oslabení, která Hradec stála spoustu sil a zřejmě i první vítězství v letošním play-off. „Hrajeme spoustu zbytečných oslabení,“ zlobil se v rozhovoru po utkání jeden z pilířů hradecké obrany Milan Karlíček.

Do druhého utkání série jste vstoupili o poznání lépe, ale bohužel to opět nevyšlo. Proč?
Každý zápas je jiný. Pravda je ta, že jsme dnes od začátku začali hrát jednoznačně dopředu. Přišlo mi, že jsme dnes měli také daleko více sebevědomí, ale hlavní příčina toho, proč jsme nevyhráli, je v tom, že hrajeme spoustu zbytečných oslabení. To v zápasech play-off stojí spoustu sil, které nám potom chybí v závěru, kde nemáme sílu na zakončení.

V sedmnácté minutě ujel Michal Tvrdík, mohl zvýšit na 2:0, ale samostatný nájezd neproměnil. Možná jeden z rozhodujících momentů zápasu?
To je pravda. Stejně tak ujel Lukáš Havel v půlce třetí třetiny. Byly tam i další šance, které jsme bohužel nedali. Teď nám nezbývá nic jiného, než se dát do kupy a proměnit šance, které si vytvoříme doma. To, že zrovna dnes kluci šance neproměnili, ještě nic neznamená. Já věřím, že určitě promění jinou šanci v dalším zápase a pomůžou k tomu, abychom Jihlavu nakonec vyřadili.

Zatím všechny branky kromě té v prodloužení padly v přesilovkách. Ty rozhodnou zřejmě i další průběh série...
A zase se k tomu zpátky vracíme. Před začátkem série sedíme u videa, děláme rozbory a říkáme si, že Jihlava je silná hlavně v přesilovkách. Místo toho, abychom hráli tak, aby Jihlava přesilovky hrát nemohla, děláme pravý opak. Hrajeme spoustu zbytečných oslabení.

První útok Jihlavy stojí především na vyhraných vhazováních a technických přihrávkách Martina Filipa. Jak na takového hráče na ledě vyzrát?
Fakt je ten, že je úplně jedno, jestli je na ledě Martin Filip, Daniel Hodek nebo kdokoliv jiný. Jihlava má spoustu šikovných útočníků a ně platí jediná věc. Rychle k nim přistupovat a hrát na ně tvrdě. Takový styl hry nemá žádný technický hráč rád.

Milan Karlíček na snímku ze základní části v utkání 33.kola proti Ústí nad Labem

Neměl jsi pocit, že by dnes rozhodčí nasadili na hradecké straně přísnější metr než na straně soupeře?
V žádném případě si nemyslím, že by rozhodčí jakýmkoliv způsobem zápas ovlivnili. Všichni rozhodčí pískali na obě strany stejně. Samozřejmě se může stát, že rozhodčí nějaký faul nevidí, ale stejně tak ho nemusí vidět na druhé straně. Všechny fauly, které dnes byly odpískány, byly odpískány správně. My se musíme vyvarovat hlavně zbytečných emocí a neustále se soustředit na naši hru. Snažit se soupeře přehrát naší hrou a ne tím, že se s ním budeme zbytečně hádat.

Máte za sebou dva zápasy, hned v pátek a sobotu vás čekají další dva. Jaký budete mít mezi těmito dvojzápasy program?
Dvojzápas v Jihlavě nás stál spoustu sil, takže určitě musíme pořádně zregenerovat. Ve středu, ve čtvrtek budeme mít trénink a řekneme si potřebné věci, které se odehrály v prvních dvou zápasech. Musíme se co nejlépe připravit na páteční zápas, abychom ho zvládli a ta série byla pro nás přece jenom příznivější.

Na oba zápasy v Jihlavě přišlo přes dva tisíce fanoušků a určitě by bylo pěkné takovou návštěvu mít i v Hradci. Na co bys fanoušky pozval?
Já musím říci, že první dva zápasy v Jihlavě byly pro fanoušky určitě velice zajímavé. Play-off má úplně jiný náboj, hraje se nahoru dolů a není nouze o dramatické situace. Kdy jindy by nám fanoušci měli přijít pomoci, když ne teď? Musím říci, že bychom jejich podporu velmi potřebovali a byli bychom rádi, kdyby na oba zápasy přišlo co nejvíce fanoušků. Vytvořit domácí prostředí a být tím pomyslným šestým hráčem v poli. To by nám velmi pomohlo.