Preview k zápasu
pá 13.1.2012 | Sanny Muharem

Pravý čas prolomit nepříznivou bilanci v Kadani! Podaří se to?

Vstup do nového roku si snad Východočeši nemohli představovat lépe. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky totiž nastolili uragán, kterým smetli tři silné soupeře. Nejprve to odnesla Olomouc, poté Beroun a v minulém kole Jihlava. Nyní se Hradečtí pokusí zlomit smolnou sérii na kluzišti v Kadani. Tam se jim nepodařilo zvítězit už pěkně dlouho. Další možnost budou mít v sobotu v 17:00.

Porovnání soupeřů
vs.
11. postavení v tabulce 5.
12-1-6-19 celková bilance 17-5-2-14
44 získané body 63
95:114 skóre 124:101
8:0 (Most - V) nejvyšší výhra 7:1 (Most - V)
2:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 2:7 (Ústí - D)
Ondřej Fiala (13+11) nejproduktivnější hráč Patrik Moskal (17+18)
Vladimír Novák: 14 nejlepší střelec Patrik Moskal: 17
Tomáš Schmidt: 14 nejvíce asistencí Patrik Moskal a Michal Tvrdík: 18
Ondřej Malínský: 85 min. nejtrestanější hráč Jiří Kadlec: 36 min.
Milan Řehoř:
17 zápasů, 91,14%
úspešnost brankáře Jakub Čech:
32 zápasů, 92,04%

Poslední zápasy soupeře

Posl. pět zápasů soupeře
Benátky - Kadaň 4:3 sn.
Kadaň - Havl. Brod 4:1
Chomutov - Kadaň 5:0
Kadaň - Ústí 2:6
Most - Kadaň 0:8

Kadaňské hokejisty provází v poslední době střídavé výkony. Za zmínku zcela jistě stojí zápas s Havlíčkovým Brodem, kdy se Kadani podařilo přestřílet svého soka a zvítězit v poměru 4:1. Pak absolvovali Kadaňští severočeské derby, a to rovnou dvakrát. Nejprve se Kadaň vydala na led Chomutova, odkud si ale odvezla vysokou porážku 0:5. V následujícím kole si svěřenci trenéra Mikuláše Antonika nepočínali lépe, podlehli totiž i Ústeckým Lvům.

Severočeši si však dokázali spravit chuť v minulém kole. Zajížděli na led posledního Mostu, který byl ale povzbuzen výhrou nad Jihlavou. Kadaňští nechtěli ponechat nic náhodě a v zápase si došli pro tři body doslova suverénním způsobem.

Vzájemná střetnutí

Tak jak to bývá z pohledu Východočechů zvykem, do Kadaně se jezdí bojovat. To se potvrdilo i v prvním zápase této sezóny. Hradec tam sice zajížděl po domácí výhře s cílem uspět, přesto se nedokázal prosadit. Utkání ovládli domácí hokejisté v poměru 5:3.

Odveta se odehrála v Hradci Králové a byla více než vyrovnaná. Do vedení se vždy dostal hostující celek, Hradečtí na to však pokaždé stihli rychle zareagovat a srovnat. Zápas se v normální hrací době nerozhodl, a tak muselo nastat prodloužení. V něm vystřelil bonusový bod domácím Jiří Hendrich, který se trefil po dvou odehraných minutách, čímž zajistil vítězství pro svůj celek 3:2pp.

13. kolo: Kotouč míří do odkryté klece a Hradec získává bonusový bod za výhru v prodloužení

Pohled do statistik

Tabulku nejproduktivnějších hráčů soupeře vede talentovaný hokejista Ondřej Fiala. Ten v letošním ročníku ligy pendluje mezi Chomutovem a Kadaní, více zápasů odehrál za druhý jmenovaný celek. Celkově letos nasbíral čtyřiadvacet kanadských bodů (13+11). Dvaadvaceti body nadále disponuje Stanislav Mikšovic, jenž se do branky soupeře trefil devětkrát a třináctkrát přesně přihrál na gól.

Tomáš Schmidt: nadějný bek

Tomáši Schmidtovi je dvaadvacet let a svou hokejovou štaci začínal v Karlových Varech. Již od útlého věku patřil k jednomu z nejtalentovanějších obránců v karlovarském mužstvu. To také nezůstalo bez povšimnutí a Tomáš si prošel všemi mládežnickými kategoriemi v reprezentaci.

V sezóně 2007/2008 dokonce nakoukl do seniorské extraligy, kdy za Vary odehrál celkem čtyři utkání. O sezónu později byl poslán do prvoligového Mostu, kde měl nabrat především zkušenosti. V dalším ročníku byl pro změnu přesunut do Kadaně, mimo toho také zaznamenal dalších pár startů za Karlovy Vary.

Nyní již dva roky působí stabilně v kadaňském celku, kde odehrál dohromady 78 zápasů a získal 24 bodů. V defenzívě se nebojí rozdat ránu a nechybí mu ani přímočarost.

Statistiky Tomáše Schmidta v sezóně 2011/12
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
21 1 14 15 -4 51
13. kolo: Právě Tomáš Schmidt se snaží překonat Jakuba Čecha v brance

Zajímavosti k zápasu

» Hradci se na ledě Kadaně vůbec nedaří. V základní části tam naposledy dokázal zvítězit v sezóně 2006/2007.

» Výjimkou může být jen výhra v předkole play-off 2008/2009.

» Do zápasu nenastoupí Václav Čížek, který si odnesl ze zápasu s Jihlavou zranění. Nejistý je také start Martina Koudelky a Víta Budínského.

» Ani v Kadani hokej lidi moc netáhne. Průměrná návštěvnost Kadaňských činí 329 diváků na zápas.

Sobotní zápas startuje v Kadani v 17:00. Pokud se nechystáte na dalekou cestu, můžete sledovat utkání prostřednictvím textového on-line přenosu. Na závěr si představme trojici delegovaných sudích. Jako hlavní rozhodčí se představí v pruhovaném dresu pan Petr Úlehla a na lajnách budou pánové Ladislav Lučan a Tomáš Svoboda.

Sestavy z minulých utkání
Řehoř - Szakal, Schmidt, Bombic, Mazanec, Révay, Malinský, Trefný, Jeřábek - Heřman, Mikšovic, Fiala - Charousek, Novák, Skořepa - Diviš, Polák, Chlouba - Kůs, Bursík, Andres. Trenér: Mikuláš Antonik.
Čech – Čížek, Bendík, Roupec, Vágner, Čáp, Hendrich, Karlíček, Pánek – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Koudelka, Moskal – Kubica, Záhorovský, Kadlec – Fiedler, Brož, Karpov. Trenér: Jiří Mička.