Aktuální zprávy z klubu
po 27.10.2014 | Klub

Před Vánoci na kapelu Queen! Hokejový klub pořádá vánoční koncert

Poslední zápas před letošními Vánoci sehraje náš tým proti Pardubicím 14. prosince, pak se hraje až na Štěpána. Mezitím ale určitě zavítáte na hradecký zimní stadion minimálně ještě jednou – v pátek 19. 12. se totiž můžete těšit na největší pecky jedné z nejúspěšnějších kapel v historii – Filharmonie Hradec Králové zahraje v rámci vánočního koncertu hity skupiny Queen!

Jedinečná akce Queen Symphonic, kterou organizuje hokejový klub Mountfield HK, a. s., startuje v pátek 19. prosince ve 20:00 na zimním stadionu v Hradci Králové.

Těšit se můžete na největší rockové hity jedné z nejslavnějších a nejlepších skupin v historii. Filharmonie Hradec Králové zahraje mimo jiné songy We Are The Champions, We Will Rock You, The Show Muset Go On, Bohemian Rapsody, Barcelona, A Kind Of Magic, I Want To Break Free, Don´t Stop Me Now, Who Wants To Live Forever, Radio Gaga, Under Pressure, I Want It All či Bicycle Race.

O všechny tyto světoznámé sklady se postará Petr Julíček, Tomáš Badura, Tomáš Krejčí, Aleš Procházka (vokální kvartet Q vox), Hana Škarková (soprán), Marek Olbrzymek (tenor), Jiří Sova (kytara solo), Miloš Machek (dirigent) a samozřejmě Filharmonie Hradec Králové.

Předvánoční večer na hradeckém zimním stadionu bude stát za to, a Vy byste u toho neměli chybět. Vstupenky jsou k dispozici ve dvou cenových relacích – sezení na tribunách za 399 Kč, sezení na ploše za 499 Kč. Vstupenky si lze pořídit od pátku 31. 10., a to třemi různými způsoby. Jejich nákup bude možný tradičně online, na pokladnách zimního stadionu v otevírací době, a navíc v Informačních centrech v Hradci Králové.

Queen – fenomén, který trvá desetiletí...

Queen je britská rocková hudební skupina, která má své počátky už v roce 1968 (tehdy začali jako trio zvané Smile).

Je považována za jednu z nejlepších a nejvlivnějších hudebních skupin všech dob. Původně v roce 1970 skupinu tvořili kytarista Brian May, zpěvák Freddie Mercury a bubeník Roger Taylor, o pár měsíců později se k nim přidal baskytarista John Deacon.

Počínaje rokem 1973 vydali patnáct studiových a pět živých desek, řadu kompilací a singlů. Osmnáctkrát obsadily jejich nahrávky první příčku albových hitparád po celém světě (např. Bohemian Rhapsody, Under Pressure nebo Innuendo). Během své historie obdrželi množství ocenění za živé pojetí skladeb, prodeje alb i hudební přínos. Jejich vystoupení na Live Aid v r. 1985 bylo zvoleno nejlepším koncertem všech dob. V roce 2001 byli uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame, o rok později na Hollywoodský chodník slávy.

Kapela se nerozpadla ani po smrti Freddieho Mercuryho v roce 1991, ani po odchodu Johna Deacona v roce 1997. S novým zpěvákem Paulem Rodgersem (poprvé v r. 2005–2010) vystupují pod názvem Queen + Paul Rodgers. Rok 2006 byl ve znamení severoamerického turné, navíc ohlásili návrat do studia – poprvé po třinácti letech.

V r. 2008 vyšlo nové album The Cosmos Rocks, turné k novému počinu bylo zaznamenáno na DVD Live In Ukraine, které vyšlo v r. 2009. Koncert na Charkovském náměstí navštívilo 350 000 lidí. Queen vynikali nad ostatními skupinami svými originálními skladbami, zajímavé bylo spojení rocku s operou v Bohemian Rhapsody, dále Freddieho hlasovým rozsahem a showmanstvím. Charakteristický zvuk skupiny udávala elektrická kytara Briana Maye, vyrobená ze starého krbu.

Zdroj text Queen: http://cs.wikipedia.org/wiki/Queen
Zdroj foto Queen: http://queenphotos.files.wordpress.com/